Zamknij
REKLAMA

Nowa biblioteka w Tuchomiu coraz bliżej

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 14.52, 07.12.2022 . Aktualizacja: 14.52, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dawna sala wiejska w Tuchomiu przeszła do historii - teraz w jej miejscu stanie biblioteka z prawdziwego zdarzenia. Gmina na ten cel pozyskała 2 mln 200 tys zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Budynek będzie miał dwie kondygnacje.

- W latach świetności odbywały się tu różne imprezy i wydarzenia. Tuchomska młodzież w latach 70-tych oglądała tu również filmy, które były realizowane w ramach tak zwanego „kina objezdnego”. W ostatnich latach znajdował się tu komis z rzeczami używanymi z zachodu oraz prowizoryczna siłownia i pomieszczenie magazynowe na sprzęt GOK. Teraz będzie nowoczesna biblioteka - mówi wójt Tuchomia, Jerzy Lewi Kiedrowski.

W ramach prac planowana jest kompleksowa przebudowa budynku oraz zagospodarowaniem terenu byłej świetlicy. Planowany jest również zakup nowoczesnego wyposażenia. Docelowo obiekt ma mieć aż 340 m2 powierzchni użytkowej. Jego celem jej zaspokojenie potrzeb uczniów, studentów, dorosłych w zakresie dostępu do różnych zasobów czytelniczych i oferty kulturalnej. 

Za przebudowę budynku byłej świetlicy w celu dostosowania na bibliotekę główną Gminy Tuchomie odpowiada firmą Usługi Ogólnobudowlane Katarzyny Szycy z Rekowa. Inwestycja jest warta blisko 2,3 mln zł. Prace powinny zostać zakończone pod koniec lata.

Przypomnijmy, ze nowym dyrektorem z dniem 1 stycznia 2023 r. zostanie Pani Diana Krywiak. Dotychczasowa dyrektor placówki - Lidia Landowska - z końcem roku przechodzi na emeryturę. 

[ZT]8053[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

......

4 1

Im dalej w las tym *%#)!& ... naprawdę nie ma w tej gminie na co wydać ponad 2 milionów? Czy trzeba sobie kolejne stołki dla "kolesiów" wygenerować? 16:56, 07.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec TuchomiaMieszkaniec Tuchomia

3 1

Dokładnie w pełni się zgadzam, w szkole zimno, w ośrodku zdrowia, brak lekarzy a ale za to będzie biblioteka 🙈 22:23, 07.12.2022


REKLAMA
0%