Zamknij
REKLAMA

NOWY ASFALT z Trzebielina aż do Kołczygłów

23:01, 12.09.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Radny powiatowy Daniel Chwarzyński triumfalnie oznajmił, że Zarząd Powiatu dołożył brakujące fundusze na przygotowanie dokumentacji technicznej remontu drogi powiatowej Trzebielino – Poborowo – Cetyń – Kołczygłówki – Kołczygłowy.

- Na posiedzeniu Zarządu Powiatu Bytowskiego jednogłośnie zdecydowaliśmy o zwiększeniu środków finansowych na wykonanie dokumentacji projektowej, dzięki czemu Zarząd Dróg Powiatowych będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Zadanie to będzie realizowane przy współpracy powiatu bytowskiego z gminą Trzebielino i Kołczygłowy - informuje Chwarzyński.

Zarząd Dróg Powiatowych przeznaczył 130 000 zł na dokumentację techniczną, ale najtańsza oferta opiewała na 210 000 zł. Trzeba było więc znaleźć dodatkowe środki. Projekt będzie obejmował nie tylko wymianę i poszerzenie nawierzchni drogi, ale również budowę chodników, zjazdów na posesje z kostki betonowej, wyspy spowalniające na wlotach do miejscowości: Trzebielino – 1 szt., Poborowo – 2 szt., Cetyń – 2 szt., Kołczygłówki – 1 szt., Kołczygłowy – 1 szt., zatok autobusowych oraz korektę skrzyżowań i zjazdów.

- Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, ale pierwszy i zarazem chyba najważniejszy krok zostanie wykonany - podkreśla Chwarzyński. - To jest bardzo duży i trudny projekt, który obejmuje niemalże 16 km. Wykonawca ma termin na jego wykonanie do 15 grudnia przyszłego roku. 

Najważniejszy krok to pozyskanie dotacji. Powiat chce sięgnąć po pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

[ZT]2646[/ZT]

Jednocześnie mieszkańcy oczekują remontu drogi wojewódzkiej od Suchorza w kierunku Kołczygłów.

- Droga ta jest we władaniu samorządu wojewódzkiego, a nie powiatowego i możemy jedynie wnioskować, prosić i apelować co nieustannie czynimy - zaznacza Chwarzyński. 

Potwierdza to starosta Leszek Waszkiewicz. - Ta droga nie należy do powiatu. Jest drogą wojewódzką i jest planowana do gruntownej przebudowy. Jak zazwyczaj problem leży w pieniądzach, czekamy więc na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pierwszy 10-kilometrowy fragment tej drogi na odcinku Borzytuchom - Bytów został już wyremontowany. Niedługo powinny być następne.

[ALERT]1599944460445[/ALERT]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NiezadowolonyNiezadowolony

0 0

Ja tego nie rozumiem że robi się wszystkie poboczne drogi a główna z borzegotuchomia do suchorza się rozpada....brawo 12:39, 13.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz