Zamknij
REKLAMA

Apel wójta Borzytuchomia w sprawie oczyszczalni

20:30, 22.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Borzytuchomia, Witold Cyba wystosował apel do wszystkich mieszkańców w związku z sytuacją, jaka w ostatnich dniach miała miejsce w miejscowej oczyszczalni. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie, wydano specjalne zalecenia w tej sprawie.

Treść apelu wójta:

Ścieki są tylko oczyszczane zgrubnie. Ciecz wpada do rowu. Po ustaleniach z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska, zakłada się następujący harmonogram działań:

 

W poniedziałek tj. 25 maja przystępujemy do usuwania płynów i czyszczenia rur w części Borzytuchomia, gdzie nastąpiło skażenie aż do oczyszczalni. Również tego dnia nastąpi całkowite opróżnienie skażonych części oczyszczalni. Pracami zajmie się firma z Tczewa i mogą one potrwać nawet cały dzień. Koszt wywozu skażonych cieczy to około 150.000,00 zł.

 

Proszę, aby w poniedziałek ograniczyć korzystanie z kanalizacji do absolutnego minimum, gdyż to ułatwi pracę. W dalszej części będziemy starali się ponownie odbudować florę bakteryjną i przywrócić działanie oczyszczalni. Proszę o wyrozumiałość, cierpliwość i zaufanie.

[ZT]2263[/ZT]

[ALERT]1590163226298[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA