Zamknij
REKLAMA

Czarna Dąbrówka inwestuje w gospodarkę odpadami

14:12, 31.03.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyła się rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Podkomorzycach. Głównym celem realizacji projektu jest ochrona środowiska naturalnego poprzez stworzenie warunków do składowania i zagospodarowania odpadów selektywnych oraz edukację mieszkańców.

- W ramach prowadzonych prac na terenie PSZOK-u utwardzono nawierzchnie, zbudowano wiatę magazynową i kontenerowy budynek magazynowy, a także ogrodzono teren. Dokupione zostały także nowe kontenery do magazynowania i zbiórki odpadów. Gmina na remont i rozbudowę punktu przeznaczyła 672 tysiące złotych -  mówi Marzena Mielewczyk z Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka.

Dokupiono także ciągnik, ładowacz czołowy, pług, przyczepa jednoosiowa i rozdrabniacz do drewna za kwotę 225 tysięcy złotych. Działania te mają na celu ograniczenie zanieczyszczeń trafiających do środowiska naturalnego, w tym na obszary chronione na terenie gminy. Gmina planowała także szereg wycieczek i spotkań edukacyjnych, jednak tymczasowo, ze względu na pandemię COVID-19, jest to niemożliwe.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%