Zakończyła się rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Podkomorzycach. Głównym celem realizacji projektu jest ochrona środowiska naturalnego poprzez stworzenie warunków do składowania i zagospodarowania odpadów selektywnych oraz edukację mieszkańców.
- W ramach prowadzonych prac na terenie PSZOK-u utwardzono nawierzchnie, zbudowano wiatę magazynową i kontenerowy budynek magazynowy, a także ogrodzono teren. Dokupione zostały także nowe kontenery do magazynowania i zbiórki odpadów. Gmina na remont i rozbudowę punktu przeznaczyła 672 tysiące złotych - mówi Marzena Mielewczyk z Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka.
Dokupiono także ciągnik, ładowacz czołowy, pług, przyczepa jednoosiowa i rozdrabniacz do drewna za kwotę 225 tysięcy złotych. Działania te mają na celu ograniczenie zanieczyszczeń trafiających do środowiska naturalnego, w tym na obszary chronione na terenie gminy. Gmina planowała także szereg wycieczek i spotkań edukacyjnych, jednak tymczasowo, ze względu na pandemię COVID-19, jest to niemożliwe.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Śnieżna BATALIA o Bytów. Między skargami mieszkańców
Przecież śnieg można wywieźć na stadion. Tyle już tam wywieziono odpadu...
Bytów
22:15, 2026-02-12
Basen w Bytowie na skraju katastrofy? DO ZAMKNIĘCIA?!
W barze Le Constellation zginęło ponad 40 osob. Własciciele aresztowani, ale to wszystko za pozno... Bytów ma jeszcze czas. Na razie nic sie nie stalo....
bp72
20:56, 2026-02-12
Oblodzony zakręt, zniszczony PKS. W Jeleńczu ostrzegali
Niektórzy kierowcy osobówek są ;najlepszymi kierowcami widząc z naprzeciwka nadjeżdżający pojazd wogule nie zjeżdżają a nawet przyspieszają ja mam zimówki i nie ma lepszego kierowcy od demnie;trochę rozwagi i myślenia na drodze.
Bytowiak
19:56, 2026-02-12
NIE ŻYJE Wacław Pomorski, zasłużony bytowski opozycjoni
Znalem osobiście. Wielki i zasłużony człowiek. Ceniony twórca nie tylko w regionie. Wraz z zona Gertruda, która go wspierała całym zapleczem duchowym i rodzinnym. Bez Pani Gertrudy nie było by Pana Wacława. Wielka strata. Niech spoczywa w pokoju! Oboje byli nauczycielami z zawodu.
Piotr
19:39, 2026-02-12