Zamknij
REKLAMA

Jednostki OSP z Czarnej Dąbrówki z nowym sprzętem pożarniczym

09:02, 26.11.2021 | .
Skomentuj Urząd Gminy Czarna Dąbrówka
REKLAMA

W środę odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego i ochrony osobistej strażaka dla jednostek OSP w Czarnej Dąbrówce. W spotkaniu uczestniczyli  Ryszard Sulęta reprezentujący Marszałka Województwa Pomorskiego, Komendant Powiatowy PSP w Bytowie bryg. Dariusz Kazimierczak, Wojciech Megier Prezes Zarządu Powiatowego OSP oraz gospodarz Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa.

- Dla nas strażaków ten sprzęt jest niezbędny do skutecznego ratowania życia i mienia. Dziękujemy w myśl zasady ,,Bogu na chwałę ludziom na pożytek''. Jesteśmy wdzięczni także GCKiB w Czarnej Dąbrówce za udostępnienie sali a druhnom Mirosławie, Elżbiecie, Ewelinie i  Hani za poczęstunek - mówią przedstawiciele lokalnych OSP.

Zakupy były możliwe, dzięki instytucjom które na co dzień dbają o strażaków i dofinansowali zakup w sumie na kwotę ponad 100 000 zł. Jedną z największych otrzymanych inwestycji były narzędzia hydrauliczne Weber dla OSP Nożyno. 

Dotacje otrzymały jednostki - OSP Czarna Dąbrówka, OSP Rokociny, OSP Jasień, OSP Rokoty oraz OSP Nożyno. Środki te pochodziły z MSWiA, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Każda z jednostek otrzymała także 5000 zł w ramach przeciwdziałania COVID-19.Część środków to także lokalne dotacje.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%