Zamknij
REKLAMA

Wójt Kalinowski prosi posła Müllera o wodę. Ksiądz też ma sprawę

23:30, 30.07.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Każda wizyta przedstawiciela rządu to dobra okazja, aby załatwić coś dla swojej gminy. Z takiego założenia wychodzi również wójt Kołczygłów, Artur Kalinowski, który kilkadziesiąt dni temu gościł u siebie rzecznika rządu i posła ze Słupska, Piotra Müllera. Oprócz spotkania z mieszkańcami, była też rozmowa z wójtem, który zasygnalizował konieczność wykonania dwóch inwestycji. Chodzi o stację uzdatniania wody oraz o naprawę parkingu przy kościele. 

- Jesteśmy zaszczyceni, że osoba tej rangi po raz kolejny nas odwiedziła. Jeśli przy okazji można parę spraw załatwić, to jest to tylko z pożytkiem dla gminy - mówi Artur Kalinowski, wójt gminy Kołczygłowy.

Minister Piotr Müller rozmawiał nie tylko z nim, ale również z księdzem proboszczem, który poprosił o środki na modernizację parkingu przy kościele. Parking obecnie wykonany jest z kamienia. Wójt poprosił o finanse na wspomnianą stację uzdatniania wody. 

- Rozmawialiśmy też o trwających już inwestycjach, bo korzystamy z programów rządowych takich jak “Maluch Plus” czy Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Modernizowana jest aktualnie chociażby ulica Słoneczna koło cmentarza i czekamy na kolejne dotacje. Nasz największy problem to obecnie woda, z którą kłopot uwydatnia się szczególnie w gorące dni. Stacja uzdatniania wody jest zabytkowa i po prostu niewydolna - opowiada wójt Kalinowski. 

Z tego powodu wójt zaapelował do mieszkańców, aby ograniczyli zużycie wody do koniecznego minimum. Kalinowski wyjaśnia, że odkąd został wójtem 3 razy składał wnioski o dotację na remont stacji uzdatniania wody, ale póki co jeszcze nie udało mu się pozyskać dofinansowania. Ma on nadzieję, że tym razem, z nowego programu strategicznego, uda się jakieś pieniądze w końcu na ten cel zdobyć. Chodzi o główną stację w Kołczygłowach, która obsługuje około 2500 mieszkańców. Jeśli chodzi o jej modernizację, wszystko jest przygotowane i dokumentacja także jest już gotowa. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 101,1 mln zł, ale jest to wycena sprzed 3 lat, więc niestety zachodzi obawa, że obecnie koszta będą wyższe.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EdekEdek

0 0

Zabrzmiało jakby wójt Kalinowski był żebrakiem a w Kołczygłowach wodę po domach rozwozi straż pożarna. 22:08, 01.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaszubaKaszuba

0 0

Nie wkradł się do tekstu jakiś chochlik? Inwestycja na 101,1 mln złotych? Na pewno aż tyle? 16:11, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%