Zamknij
REKLAMA

Szereg inwestycji drogowych w Osusznicy

10:03, 07.10.2019 | C.K
Skomentuj
Fot. FB Tomasz Łącki
REKLAMA

Od jakiegoś czasu na terenie Osusznicy w gminie Lipnica trwają remonty dróg i nawierzchni. Jeszcze w tym roku poszerzony ma zostać odcinek prowadzący do wsi Upiłka, zaś na przyszły rok planowane są kolejne prace.

Gmina Lipnica wspólnie z powiatem bytowskim realizuje inwestycje, dzięki której wyłożony został nowy asfalt, a ponadto powstaną nowe chodniki i zatoki autobusowe. Dodatkowo remontowany jest most, który niebawem powinien zostać oddany do użytku. To jednak nie koniec prac, jakie zaplanowano na tym odcinku. W ostatni piątek Rada Gminy w Lipnicy wyłożyła łącznie 490 tys. zł (tyle samo, co powiat) na poszerzenie drogi z Osusznicy do mostu w Upiłce.

- Szerokość drogi na tym odcinku wynosi 3 i 3,5 metra, zaś po remoncie będzie ona wynosiła 5 metrów. Dzięki temu pojazdy swobodnie będą mogły się mijać i nie będzie konieczności wyprzedzania przy jednoczesnym zjeżdżaniu na pobocze - mówił starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz. W tym tygodniu ma zostać ogłoszony oficjalny przetarg na to zadanie.

To jednak nie wszystko. W przyszłym roku powiat zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie na modernizację mostu w Upiłce, a także kilometr nowego asfaltu, podobnie jak to miało miejsce w Osusznicy czy Gliśnie Wielkim. - Jeżeli otrzymamy dofinansowanie, realizacja nastąpi w przyszłym roku. Prawdopodobnie pod koniec roku dowiemy się, czy otrzymamy środki - powiedział sekretarz gminy Lipnica, Tomasz Łącki.

[ZT]1567[/ZT]

[ALERT]1570435428028[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA