Zamknij
REKLAMA

Nie będzie dodatkowych świateł w Lipnicy

13:00, 11.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Praktycznie na całej długości Lipnicy ruch na drodze wojewódzkiej nie daje mieszkańcom spokoju, jeśli chodzi o bezpieczne poruszanie się. Okazuje się, że specjalna ekspertyza wykazała zupełnie inaczej i nie ma konieczności instalowania nowej sygnalizacji świetlnej.

Przez całą długość Lipnicy przebiega niezwykle ruchliwa droga wojewódzka nr 212. Efektem tego jest konieczność zachowania znacznie większej ostrożności przez pieszych, zarówno podczas przemieszczania się na chodniku, jak również przy przechodzeniu na drugą stronę jezdni. Problem w tym, że obecnie w kilku miejscach brakuje sygnalizacji świetlnej, która pomogłaby uniknąć strachu wobec wielu jeżdżących samochodów.

Radny Rady Gminy, Wojciech Gierszewski wskazał, że sygnalizacja powinna powstać przy przejściu dla pieszych z ul. Leśnej na ul. Józefa Słomińskiego przy jeziorze Lipionek, przy przejściu dla pieszych na wysokości budynku Urzędu Gminy przy ul. Józefa Słomińskiego, a także przy przejściu dla pieszych na wysokości stacji paliw przy ul. Józefa Słomińskiego.

Obecnie istniejący stan powoduje zagrożenie życia i zdrowia dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z naszej wsi. Prośba jest poparta licznymi prośbami mieszkańców sołectwa Lipnica - argumentuje radny.

Pismo w sprawie budowy sygnalizacji zostało wysłane do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. W celu określenia, czy w podanych przez radnego miejscach faktycznie niezbędne jest postawienie świateł, konieczna była stosowna analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na przedmiotowych przejściach nie ma konieczności zastosowania sygnalizacji świetlnej. Na bazie analizy danych statystycznych zdarzeń drogowych, obserwacji podczas pomiarów ruchu oraz inwentaryzacji fotograficznej stwierdzono, że przejścia należą do bezpiecznych - odpowiada dyrektor ZDW w Gdańsku, Grzegorz Stachowiak.

Dodatkowo Zarząd Dróg Wojewódzkich wskazał, że jeśli ruch będzie bardziej natężony, planowana jest przebudowa odcinka drogi poprzez zawężenie pasów ruchu i oddzielenie chodników pasem zieleni, a także budowę azyli dla pieszych na wszystkich sześciu przejściach dla pieszych.

[ZT]1838[/ZT]

[ALERT]1581417764123[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone