Zamknij
REKLAMA

Miała kosztować milion złotych. Co z ul. Ogrodową w Lipnicy?

12:00, 12.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z zadań, jakie włodarze Lipnicy zobowiązali się wykonać w tym roku był remont ulicy Ogrodowej. Choć zadanie to było uzgadniane już w połowie ubiegłego roku, póki co nie ma pozwolenia na jego rozpoczęcie.

Ustalając budżet na 2020 rok, włodarze gminy Lipnica ustalili, iż całkowite wydatki na najbliższe miesiące wyniosą 31,13 mln zł. Lwia część tej kwoty (pięć milionów złotych) będzie dotyczyła inwestycji, przede wszystkim drogowych. 2,35 mln zł zostanie wydane na modernizację dwóch dróg powiatowych - z Lipnicy do Sątoczna i z Borzyszków do Brzeźna Szlacheckiego. Kolejny milion złotych ma kosztować budowa ulic Ogrodowej, Słonecznej i Górnej w Lipnicy, a także dróg w centrum Łąkiego.

Właśnie ostatnia z tych inwestycji stała się przedmiotem interpelacji radnego, Bogdana Rymona Lipińskiego, który słusznie zauważył, że inwestycja polegająca na remoncie ulicy Ogrodowej w Lipnicy nie znalazła się w zadaniach inwestycyjnych na 2020 rok.

Nie znalazłem tego zapisu w zadaniach na ten rok, choć wcześniej było ustalane, że remont m. in. ulicy Ogrodowej będzie jednym z zadań gminy - mówi radny.

Brak zapisu o tej inwestycji wcale jednak nie oznacza, że nie zostanie ona wykonana. W sierpniu ubiegłego roku gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, realizacja tego zadania będzie możliwa po podpisaniu stosownej umowy o przyznanie pomocy. Jeśli tak się stanie, remont zostanie uwzględniony w zadaniach inwestycyjnych na 2020 rok - odpowiedział wójt Lipnicy, Andrzej Lemańczyk.

[ZT]1879[/ZT]

[ALERT]1581498236614[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone