Po latach oczekiwania gmina Lipnica w końcu doczekała się własnego Posterunku Policji. Mieszkańcy już nie będą musieli dzielić się mundurowymi z gminą Tuchomie, która obsługiwała dotychczas rejon Lipnicy. Na początek (od 1 września) zatrudnionych jest 3 policjantów. Wkrótce ma nastąpić oficjalne otwarcie.
- Dziękujemy przedstawicielom rządu, panu wojewodzie i posłowi Piotrowi Müllerowi, komendantowi wojewódzkiemu policji, komendantowi powiatowemu policji, władzom gminy Lipnica oraz wszystkim zaangażowanym w przywrócenie Posterunku w Lipnicy. Teraz wszyscy czujemy się bezpieczniej - napisali przedstawiciele sołectwa Lipnica.
Powszechnie wiadomo, że o utworzenie Posterunku Policji zabiegał poseł ze Słupska, Piotr Müller. Pomagał mu miejscowy radny powiatowy, Sylwester Owśnicki z Kiedrowic.
- Bardzo mnie cieszy ta decyzja. To znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, chociaż gmina Lipnica jest bezpieczna, ale nigdy tego za wiele - komentuje radny Owśnicki.
Przypomina on, że gmina Lipnica już wcześniej uzyskała podstację pogotowia ratunkowego i ma dobrze zorganizowaną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej.
- Mamy najlepszą jednostkę OSP w powiecie, a ponadto należy podkreślić, że podstację pogotowia ratunkowego utworzono za rządów Prawa i Sprawiedliwości - zaznacza radny Sylwester Owśnicki. - Co do naszych strażaków, zasługują na wielkie wyróżnienie, ponieważ są bardzo zaangażowani. Organizują mnóstwo szkoleń, działając z własnej inicjatywy. Pozostałe jednostki OSP mogłyby się od nich uczyć.
Nieoficjalnie wiadomo, że na uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Lipnicy przyjechać ma sam Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk. Dla policji to ważne wydarzenie, bo to pierwszy przywrócony do życia posterunek w województwie pomorskim.
Mówi się, że trwają rozmowy o reaktywacji posterunku w Trzebielinie. Sprawa powraca od kilku lat, ale podobno w policji brakuje etatów, żeby obsadzić nowe jednostki. Pozostałe gminy z powiatu bytowskiego, w których nie ma posterunków policji, raczej nie mogą liczyć na ich przywrócenie. Dodajmy, że posterunki działają teraz w Kołczygłowach, w Czarnej Dąbrówce, w Tuchomiu i w Lipnicy. W Miastku jest Komisariat Policji, a w Bytowie Komenda Powiatowa.

Janusz 22:23, 09.09.2021
Może w końcu policja zlikwiduje ten tor wyścigowy dla ciężarówek ze żwirem przez centrum Lipnicy.
Mieszkaniec 23:14, 09.09.2021
Chętnie spotkam się z głównym komediantem i powiem jak działa powiatowa policja,z uwzględnieniem kilku ciekawych sytuacji z odsieczy wiedeńskiej
po co to komu08:03, 10.09.2021
Bez jaj, nikt nie czuje się przez to bezpieczniej bo nikt nie czuł się zagrożony. Dobry ruch, żeby władze PiS mogły się znów pochwalić jak dbają o wszystkich w rzeczywistości marnując NASZE pieniądze!!!!
de Beel08:52, 10.09.2021
..i jeszcze zlikwidować 870 szpitali, jak sugeruje Grodzki.
Bez jaj, nikt nie czuje się zdrowszy, bo nikt nie czuł się chory.
Jaca08:54, 10.09.2021
Tak, tak znamy takich bohaterów jak ty, jak coś się kolo dupy dzieje to pierwszy policją straszy.
xxx10:45, 15.09.2021
Skoro liczba szpitali w Polsce ledwo przekracza 900, to poddaje w wątpliwość, że którykolwiek z polityków chciałby zlikwidować prawie wszystkie. Ale słuchajmy dalej tej propagandy i nagonki. Na pewno wyjdzie to Polsce na zdrowie!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zbiórka złomu na proporzec. Strażacy proszą o wsparcie
To jest bardzo śmieszne ta cała akcja. Pozdrawiam
flor
22:56, 2026-03-20
REWOLUCJA w ruchu w centrum Bytowa. Zmiany na Bauera
Pytanie do komentujących. Wg Was modernizacja BCK jest zbędna, tak? Czy uważacie, że BCK powinno zostać przeniesione w zupełnie inne miejsce? Bo już się zupełnie pogubiłam
Dociekliwa
22:15, 2026-03-20
Śnięte ryby po kontroli na jeziorze w Bochowie
Pzw Słupsk i wszystko jasne.
Wędkarz
18:34, 2026-03-20
REWOLUCJA w ruchu w centrum Bytowa. Zmiany na Bauera
Same idiotyczne komentarze , znudzonych baranów , którzy czekają tylko jak tu skrytykować i zaistnieć w wirtualnym świecie komentarzy - reprezentujecie dno , nic merytorycznego nie wnosicie do tego projektu , a wasze powielane z każdym artykułem komentarze to obraz waszego nędznego intelektu - lokalni pseudo domniemani patrioci.
Bartosz
12:21, 2026-03-20