Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie akcji szycia maseczek w Trzebielinie

21:00, 29.04.2020 | C.K
Skomentuj Fot. Trzebielino.pl
REKLAMA

17 dni – tyle czasu zajęła akcja szycia maseczek przez pracownice Biblioteki Gminnej w Trzebielinie. Środki na materiały uzyskały ze zbiórki internetowej oraz środków przekazanych przez Sołtysów (Fundusz Sołecki). Ponad połowę zbiórki wsparli Wójt i Radni Gminy. Sporo materiału przekazali też mieszkańcy gminy i przyjaciele bibliotekarek.

W sumie wydano 3.524,07 zł, a uszyto i rozdano mieszkańcom 2.828 maseczek. Maseczkami obdarowane zostały sołectwa Gminy Trzebielino, Nadleśnictwo Trzebielino, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie, Szpital, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebielinie, sklepy, poczta oraz Posterunek Policji w Kołczygłowach. 

Dla wiadomości osób nieszyjących:

  • 5 mb materiału wystarcza na 108 maseczek,
  • 20 m gumki wystarcza na 50 maseczek,
  • 5 mb flizeliny wystarcza na 216 maseczek,

Początkowo maseczki były wydawane w bibliotece. Od 14 kwietnia to sołtysi zajęli się ich rozprowadzaniem. Pracownicy biblioteki rozwozili materiały do świetlicowych oraz do Filii w Suchorzu. Na bieżąco odbierali maseczki i dostarczali bezpośrednio do sołtysów oraz uzupełniali braki w materiałach. W Suchorzu przez tydzień dodatkowo dla mieszkańców szyły 3 panie (Ewa Wilma-Guzowska, Danuta Zabrocka, Irena Dudek), które również dostawały materiał z biblioteki. Do pomocy włączyła się też Pani Teresa Glapińska, która szyła maski do wczesnych godzin rannych. Oprócz zakupionych materiałów, udało się również pozyskać ich część od osób trzecich, dzięki czemu zaspokojone zostały potrzeby ilościowe.

Obecnie wygląda na to, że udało się zadowolić mieszkańców, a jeśli wciąż komuś brakuje maseczki, może zgłosić się do biblioteki. Jeśli wciąż będzie potrzeba szycia, zostało jeszcze sporo materiału, gumki, nici, flizeliny, więc w każdej chwili bibliotekarki są gotowe na dalsze działania.

[ZT]2189[/ZT]

[ALERT]1588156033996[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%