Zamknij
REKLAMA

Oczyszczalnia ścieków w Tuchomiu zostanie rozbudowana

14:57, 09.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Tuchomie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na rozbudowę i modernizację istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Tuchomie. To jedna z dwóch oczyszczalni ścieków w gminie. W związku z rosnącą liczbą mieszkańców modernizacja jest konieczna, gdyż obie instalacje pracują na granicy swojej przepustowości. 

- Oczyszczalnia ścieków w Tuchomiu ma obecnie przepustowość 220 m3 nieczystości na dobę. Po modernizacji chcemy, aby była w stanie obsłużyć nawet 400 m3 ścieków na dobę. Mamy o tyle dobrą sytuację, że wokół oczyszczalni znajduje się 5 hektarów gminnych gruntów. - tłumaczy Jerzy Lewi-Kiedrowski, wójt Tuchomia.

Wstępny koszt realizacji inwestycji poznamy dopiero po opracowaniu dokumentacji, jednak wójt ma nadzieje, że zadanie nie powinno kosztować więcej niż 1,5-2 miliony złotych. Najprawdopodobniej inwestycja będzie realizowana wraz z rozbudową kanalizacji w gminie. Ostateczny projekt poznamy do końca roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą w przyszłym roku.

- Gmina będzie się ubiegać o dotacje z Funduszu Odbudowy po pandemii. Mamy nadzieję, że uda się ją uzyskać. Jeśli nie, sięgniemy po kredyt z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 25% tego kredytu jest umarzana - kontynuuje wójt.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%