Nawet w najpiękniejszej wsi w powiecie bytowskim może dojść do rękoczynów. To właśnie w Kiedrowicach w gminie Lipnica na festynie, podczas którego wszyscy chcieli świętować zdobycie tytułu najpiękniejszej wsi w powiecie bytowskim, doszło do brutalnego pobicia. Ucierpiał jeden z gospodarzy, a napastnikiem był również mieszkaniec Kiedrowic, na co dzień pracujący za granicą. Sprawa do dziś nie została zgłoszona policji, ale poszkodowany mężczyzna zamierza to uczynić. Odwiedziliśmy go w jego domu, aby dowiedzieć się co wydarzyło się na początku lipca, podczas zabawy tanecznej.
- Zaczepiał mnie, więc powiedziałem, żeby “się odp...ł”. No i on mnie wtedy popchnął tak, że upadłem i złamałem nogę - zeznaje mieszkaniec Kiedrowic.
Z jego opowieści wynika, że mężczyzna, który go uderzył oraz popchnął, pracuje za granicą i znany jest z tego, że pod wpływem alkoholu dostaje tak zwanego “małpiego rozumu”.
- Ja to jeszcze dobrze pamiętam, bo w tamtym momencie piłem dopiero trzecie piwo. To nie było tak, że byłem pijany tak mocno, że nie pamiętam kto mi to zrobił - podkreśla mieszkaniec Kiedrowic.
Z jego relacji wynika, że impreza w momencie ataku dobiegała końca. Był to festyn zorganizowany 3 lipca. Napastnik ma około 40 lat i po festynie poszkodowanego mężczyzny nawet nie przeprosił. Prawdopodobnie nie ma go już we wsi. Z oficjalnych informacji wynika, że wyjechał z powrotem do pracy za granicą.
- Ja chcę sobie nogę teraz wyleczyć, ale na pewno tak tego nie zostawię. On poniesie konsekwencje swojego czynu - zapowiada poszkodowany mieszkaniec Kiedrowic.

Stand up15:19, 07.09.2021
Brawo dla autora Newsa! Niesamowite pióro, wciągająca relacja, jednym słowem poziom dziennikarstwa wyśmienity! Coś wspaniałego! Widzę, że autor tego czegoś rozwija się w ekstra tempie, oby tak dalej, nie wierzę
Misiu11:03, 10.09.2021
Andrzej ma kasę i dobrze żyje z sołtysem, czasem coś sypinie, na imprezkę fundnie picie to ma immunitet
Tesa11:07, 10.09.2021
Piękna książka nie zawsze znaczy ciekawa. W tej wsi jest podział na biednych i bogatych, bogaci jak w filmach mogą wszystko...
Smok12:09, 10.09.2021
Nie od dziś wiadomo, że owego agresora trzeba omijać szerokim łukiem.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pies na łańcuchu przy drzewie na mokradłach
Samo trzymanie psa uwiązanego na łańcuchu i do tego też w czasie burzy jest znęcanie się.. Na cholerę tym wsiolok pies skoro trzymają go na uwięzi na łańcuchu. Alarm i kamerę niech sobie kupią. Tacy ludzie to potwory z nie ludzie.
Polka
15:39, 2026-06-27
Radny Sławski prawomocnie skazany. 3 lata bez prawka
i po co Krzysztofie było sie handryczyc jak patoplatformersi ? Tylko szkod dla PiS wizerunkowych narobiłes w województwie .Wstyd i nic wiecej .
ja
09:46, 2026-06-27
Koalicja KO - PiS do podwyżek. Radni zwiększyli diety
A Panie Radne mają już jakiś konkretny, samodzielny dorobek w radzie poza obecnością na sesjach? Jeśli jedynym szerzej zauważonym działaniem pozostaje głosowanie w sprawie podwyżki, to mieszkańcy mają prawo pytać, czy właśnie na to oddali swoje głosy. Oby przy kolejnej kampanii nie zabrakło godności. Ludzie zasługują na konkrety, a nie kolejne mydlenie oczu.
Wyborca
09:04, 2026-06-27
Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje
A Pan Jurguś jak głosował? Za podwyżką sobie diety? W tej sprawie była zgoda?
:)
08:45, 2026-06-27