Zamknij
REKLAMA

PIĘKNA POSTAWA uczniów z Tuchomia. Wspierają ukraińskich RÓWIEŚNIKÓW!

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 15.04, 06.12.2022 . Aktualizacja: 15.38, 06.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami z Zespołu Szkół w Tuchomiu wykazali się piękną inicjatywą. W ramach świątecznej akcji postanowili wesprzeć swoich rówieśników w obwodzie tarnopolskim kolo Lwowa. W związku z tym została przygotowana zbiórka finansowa na zakup agregatu prądotwórczego, a dzieci pochodzące z Ukrainy napisały świąteczne listy do swoich rówieśników. 

W ostatnim czasie szkoła zorganizowała Słodki Poniedziałek. Rodzice upiekli ciasto, a szkoła zaangażowała się w sprzedaż gofrów, waty cukrowej i popcornu. Wszystkie zarobione środki zostały przeznaczone na zbiórkę dla ukraińskiej szkoły. Łącznie ze wszystkich źródeł oraz dzięki hojności Rady Rodziców - udało się zebrać 2500 złotych.

- Agregat udało się kupić po okazyjnej cenie dzięki Karolowi Kiedrowiczowi, jednemu z naszych uczniów. Dzięki temu mieliśmy wolne środki, które mogliśmy przeznaczyć na zakup artykułów szkolnych i śpiworów dla wspomnianej szkoły. Dlaczego ten agregat był tak ważny?  Dzieci nocują w tej szkole, gdyż jest tam ciepło - relacjonują przedstawiciele szkoły.

Dzieci, które pochodzą z Ukrainy, a teraz są uczniami Zespołu Szkół w Tuchomiu, napisały do swoich rówieśników listy z życzeniami w ich ojczystym języku. Starsze dzieci przygotowały je samodzielnie, młodszym pomogła jedna z nauczycielek. Uczniowie ponadto zebrali dla dzieci nieco słodyczy.

- Autobus transportujący sprzęt dla tej szkoły będzie u nas 16 grudnia. Wiemy, że Gmina też coś organizuje. Mamy nadzieje, że prezenty dojadą do nich w ciągu trzech dni, gdyż to właśnie 19 grudnia Ukraińcy obchodzą Mikołajki. Byłaby to fajna niespodzianka. Jeszcze raz dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie, to głównie ich zasługa. Wystarczyło, że ogłosiliśmy, że chcemy zorganizować taką akcję, a całą społeczność chętnie się przyłączyła - dodają przedstawiciele szkoły.  

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Pięknie Pięknie

1 3

Pięknie. Pięknie. 16:49, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Agregat też piękna sAgregat też piękna s

1 4

Piękna sprawa 16:50, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%