Zamknij
REKLAMA

Mikołajkowa Gra Terenowa w Czarnej Dąbrówce

09:53, 05.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce uznało, że koronawirus nie zabierze dzieciom Mikołajek! Choć nie może on przyjechać na tradycyjny, świąteczny spektakl, to dzieci z gminy nie pozostaną bez prezentów - załoga elfów z GOK przygotowała świąteczną grę terenową!

W grę terenową zaangażowane jest aż 10 sołectw, które podało liczbę zainteresowanych dzieci. Łącznie w grze terenowej weźmie udział ponad 400 uczestników. W rozgrywce będzie można wziąć udział od 11:00 do 15:00.

- Przygotowaliśmy mapki, na których zaznaczone są punkty. W punktach są puzzle, które dzieciaczki będą musiały złożyć w całość plus zagadki. Z rozwiązaniem dzieci wracają do określonych punktów w danej miejscowości i za rozwiązanie wszystkich zagadek dzieciaki dostają paczuszkę - tłumaczą organizatorki z Gminnego Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce

Wszystko to jest podpięte pod bajkę wymyśloną przez pracowników Gminnego Centrum Kultury. Mikołajkowa historia o Ali, której wiatr porwał obrazek świętego Mikołaja i dzieci muszą złożyć go w całość. GOK prowadził zgłoszenia wcześniej, żeby wiedzieć, ile paczek prezentowych przygotować. 

- Ze względu na COVID-19 mamy długi czas gry, bo aż cztery godziny. Dzięki temu rodziny mogą przychodzić w różnych odstępach czasowych. W grze mogą brać udział całe rodziny, ale mogą przyjść też same dzieciaczki, jeśli ukończyły 10 rok życia - kontynuują organizatorki gry terenowej.

To nie pierwsza gra terenowa organizowana przez GOK, ale pierwsza organizowana w okresie świątecznym. W związku z pandemią Gminny Ośrodek Kultury nie mógł zorganizować tradycyjnego spektaklu, a organizatorki nie chciały, aby gminne dzieci zostały bez prezentów. Wydarzenie jest w głównej mierze finansowane z budżetu Gminnego Centrum Kultury w Czarnej Dąbrówce. 500 złotych dołożyła gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych w Czarnej Dąbrówce.  

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%