Zamknij

Dodaj komentarz

Rezygnacja sołtys Mikorowa. Znamy termin nowych wyborów

P.K 23:01, 20.07.2021 Aktualizacja: 12:55, 06.10.2025
Skomentuj Rezygnacja sołtys Mikorowa. Znamy termin nowych wyborów

W związku ze złożoną rezygnacją sołtysa sołectwa Mikorowo Wójt Gminy Czarna Dąbrówka zarządził wybory uzupełniające. Odbędą się one 29 lipca 2021 roku. Pełnomocnikiem ds. wyborów sołeckich została Sabina Ostrowska, pracownica Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka. 

- Nie każdy wytrzymuje obciążenie społecznego działania. Sołtys od razu po wyborze staje się odpowiedzialny za wszystko, co jest i czego nie ma we wsi. Każdy ma swoje wyobrażenie zarządzania sołectwem, a czasem sytuacja lub finansowa wsi to uniemożliwia - tłumaczy sytuację Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki.

Zebranie wyborcze odbędzie się w czwartek 29 lipca o godzinie 19:00 w świetlicy wiejskiej w Mikorowie. To już kolejna rezygnacja sołtysa Mikorowa. W wyborach samorządowych w 2019 roku dotychczasowego Sołtysa - Damiana Lutz, zastąpiła Pani Marta Lutz. Po jej rezygnacji funkcję sołtysa objął lokalny działacz OSP - Wiesław Zganiacz. W najbliższych wyborach mówi się o dwóch kandydatach zainteresowanych objęciem urzędu. 

(P.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Studzienice sięgają po kredyt. 8 milionów na inwestycje

No cóż, widać wkład i chęć prowadzenia inwestycji. Ciekawe czemu jakimś dziwnym trafem zawsze najbardziej podnoszącym głos niezadowolenia jest Pan radny, który w ostatnich wyborach na wójta, na którego też kandydował, nawet w swojej miejscowości, uzyskał wybitne 36% głosów ( a było dwóch kandydatów), czy nie dla samej zasady musi po prostu się jakoś pokazać? Zaś Pan redaktor lubi takie smaczki, prawda?

Mieszkaniec gminy

18:57, 2026-03-18

Spaghetti thriller w Bytowie. Nietypowa interwencja

OSP Pomysk był na miejscu ?

Rycerz

15:24, 2026-03-18

Zderzenie dwóch aut w Parchowie

Kierowca lat 19 oczywiście uważający się za mistrza kierownicy ale z sieczką we łbie zamiast mózgu ! Czyli wszystko jasne !

Driver

14:52, 2026-03-18

Zderzenie dwóch aut w Parchowie

Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.

Olek kapusta

14:27, 2026-03-18

0%