Zamknij
REKLAMA

Gmina Kołczygłowy zakupi alkomat dla Policji

18:00, 10.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe

Chcąc zbadać swój stan trzeźwości, mieszkańcy Kołczygłów niebawem bez przeszkód będą mogli udać się na posterunek policji i bezpłatnie skorzystać z alkomatu.

W tym roku gmina Kołczygłowy wspomoże Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, przeznaczając siedem tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup alkomatu dla Posterunku Policji w Kołczygłowach. Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków zabezpieczonych w budżecie gminy na 2020 rok w ramach Gminnego Programu ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Zakupiony alkomat ma służyć Policji oraz wszystkim mieszkańcóm gminy do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu oraz w sytuacjach wymagajacych natychmiastowej interwencji, również, gdy badana osoba nie będzie chciała współpracować podczas wykonywania testu.

Alkomat będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy oraz dostępny dla wszystkich mieszkańców w budynku Posterunku Policji w Kołczygłowach - wyjaśnia przewodniczący rady gminy, Mirosław Krause.

Badanie alkomatem będzie rzecz jasna bezpłatne.

[ZT]1873[/ZT]

[ALERT]1581329851404[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone