Zamknij
REKLAMA

Kto jest odpowiedzialny za nieodśnieżoną drogę Lipnica-Prądzona?

12:00, 15.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z nadejściem zimy, internauci skarżą się na portalach społecznościowych na nieodśnieżone drogi gminne i powiatowe. Tym razem chodzi o drogę łączącą Lipnicę i Prądzonę. Kto jest odpowiedzialny za taki stan dróg? 

W pierwszej chwili oskarżenia padły w kierunku wójta i rady gminy. Szybko jednak się okazało, że droga ma status powiatowy, a więc to Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie jest odpowiedzialny za jej odśnieżanie. Część z komentujących poinformowała po jakimś czasie, że droga została już odśnieżona przez rolników. Postanowiliśmy zapytać o sprawę Mariana Miazgę, Dyrektora ZDP w Bytowie.

- Demontuję plotki. Finalnie to my wczoraj odśnieżyliśmy tę drogę. Gdy tylko otrzymaliśmy sygnał, że trasa ta jest zasypana, ruszyliśmy w tym kierunku. Zgodnie z procedurami mamy 48 godzin na odśnieżenie każdej z dróg. Chcemy jednak wyznaczać wysokie standardy i działamy znacznie szybciej. Obecnie wszystkie drogi powiatowe są przejezdne - tłumaczy Marian Miazga, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie. 

Dyrektor ZDP informuje, że rejony są na bieżąco monitorowane pod kątem przejezdności, jednak jeśli jakaś droga zostanie przeoczona, można o tym poinformować zarząd, który niezwłocznie podejmie interwencję. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%