Zamknij
REKLAMA

Łukasz Boyke nowym dyrektorem GOK Parchowo

23:22, 06.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Pochodzący z Potęgowa były dziennikarz, a ostatnio pracownik stacji paliw, został nowym szefem Gminnego Ośrodka Kultury w Parchowie. Właściwie na stanowisku tym dziennikarz zastąpi dziennikarza, ponieważ dotychczas szefem GOK był współtwórca Telewizji Bytów, Zbigniew Płaczkiewicz, który aktualnie odchodzi na emeryturę. Nowy dyrektor GOK w Parchowie to Łukasz Boyke. Wygrał z dwoma kontrkandydatami. 

O stanowisko dyrektora GOK ubiegali się kandydaci z Jamna i z Parchowa oraz wspomniany Łukasz Boyke. Pochodzi on co prawda z Potęgowa, ale na terenie powiatu bytowskiego swoją karierę zawodową rozpoczynał w redakcji Dziennika Bałtyckiego. W ostatnich latach pracował na stacji paliw Shell w Udorpiu. Bezpośrednio stamtąd przechodzi na stanowisko kierownicze w Gminnym Ośrodku Kultury w Parchowie. 

- Komisja, po przejrzeniu dokumentów i po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, oceniła wszystkich kandydatów. Ja dodatkowo rozmawiałem z każdym członkiem komisji na temat osób biorących udział w konkursie oraz 2 godziny z jednym kandydatem, a następnie 1,5 godziny z drugim z nich. Dzielił ich 1 mały punkcik, ale po wskazaniu ze strony komisji i przeprowadzonych przeze mnie rozmowach, wybór padł na pana Łukasza Boykę z Bytowa - mówił Andrzej Dołębski, wójt gminy Parchowo. 

Zaznacza on, że nowy dyrektor zaprezentował się najlepiej. Wójt oczekuje od niego dobrej pracy w roli szefa i administratora GOK. 

- Jest u nas czym zarządzać, bo mamy 7 sal wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Parchowie. Mamy też bibliotekę - zaznacza wójt Dołębski. - Jeśli nowy dyrektor zaprowadzi większość rozwiązań, które planuje, to będzie bardzo dobrze. 

[ZT]3997[/ZT]

Wójt dodaje, że wybór nie był łatwy, bo z Łukaszem Boyke minimalnie przegrał kandydat z Parchowa. Obaj zaprezentowali bardzo ciekawe koncepcje, ale Boyke wypadł nieco lepiej. Pracę rozpocząć ma od 1 lipca. Wójt oczekuje dalszego prowadzenia strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz większego kontaktu z mieszkańcami. Do poprowadzenia będzie też Kaszubski Zespół Folklorystyczny "Modraki" oraz Klub Jachtów Sterowanych Radiem. Konkretnie przedsięwzięcia te mają być kontynuowane, ponieważ są to duże osiągnięcia w skali gminy Parchowo. 

- Oczekuję też większej aktywności w dziedzinie sportowej. Mamy u nas w gminie kilka słynnych nazwisk. Zależy mi na nawiązaniu z nimi szerszej współpracy - dodaje wójt.

Jednym z tych nazwisk jest z pewnością Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. Rozwija on teraz nową dyscyplinę sportu - teqball. Wójt oczekuje organizowania zawodów związanych z tą właśnie dziedziną sportową, ale nie tylko. 

- Łukasz Boyke miał sporo ciekawych pomysłów i jeśli wykorzysta je w znacznej większości, to już jakiś sukces na pewno będzie. Dajmy się młodemu człowiekowi wykazać - apeluje Dołębski. 

Łukasz Boyke urodził się w roku 1986 roku, ma więc teraz 35 lat. Przed nim przynajmniej 5-letnia kadencja na stanowisku szefa GOK. Nowy dyrektor na razie nie chciał komentować swojej wygranej w konkursie. Poprosił o czas do lipca, czyli do momentu, gdy rozpocznie pracę w Gminnym Ośrodku Kultury.

WIĘCEJ LOKALNYCH NEWSÓW w papierowym wydaniu DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

cincin

0 0

Petarda. Świeża krew... POWODZENIA! 00:53, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%