Zamknij
REKLAMA

Ruszył remont ośrodka kultury w Parchowie

14:16, 14.10.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Ruszyły roboty budowlane związane z rozbudową i przebudową istniejącego budynku Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie. Za pracę odpowiedzialne jest lokalne przedsiębiorstwo Zakład Murarski – Wiesław Reca z Mądrzechowa. Inwestycja powinna zostać zakończona pod koniec tego roku. 

Remont i rozbudowa budynku pochłonie blisko 470 tysięcy złotych. Większość z tych środków - 367 tysięcy pochodzi z Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025. Resztę brakujących środków dołożyła gmina. W przetargu startowały jeszcze dwie firmy, jednak zaproponowane przez nie oferty były jeszcze droższe.

Powierzchnia projektowanej dobudowy wynosi 66,55 m2. W ramach inwestycji projektuje się również zagospodarowanie terenu niezbędnego do obsługi budynku - tj. dojście z kostki betonowej i 3 miejsca postojowe oraz jedno dla osoby niepełnosprawnej z nawierzchni stabilizowanej żwirowej.

-  W obiekcie zaplanowano nowe pomieszczenia tj. w części sanitarnej WC dla osób niepełnosprawnych oraz toaletę damską i męską. W części usługowej planowane jest utworzenie dodatkowej powierzchni sali  - informują urzędnicy.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%