Wiadomości z regionu

Zamknij

Dodaj komentarz

Coraz bliżej remontu drogi wojewódzkiej nr 228 w Parchowie

P.K. 16:35, 13.01.2022 Aktualizacja: 07:27, 10.10.2025
1 Coraz bliżej remontu drogi wojewódzkiej nr 228 w Parchowie

Od blisko półtora roku wójt Parchowa - Andrzej Dołębski - zabiega u władz wojewódzkich o wykonanie remontu DW 228 na terenie gminy. W 2021 roku sprawa nieco przyspieszyła - zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy Województwem Pomorskim a Gminą Parchowo, opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy zostało sfinansowane po połowie. W tym celu każda ze stron zabezpieczyła kwotę 100 000 zł w budżecie.

- Inwestycja znajduje się na liście planowanych remontów dróg wojewódzkich. My, jako gmina Parchowo nie możemy sfinansować tej inwestycji, ale wspieramy ją na etapie planowania, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ona dla naszych mieszkańców - mówi Andrzej Dołębski, wójt Parchowa. 

Pod koniec maja Województwo Pomorskie podpisało umowę na "Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Przebudowa i rozbudowa dr. woj. nr 228 w miejscowości Parchowo" z Biurem Projektów Drogowych Piotra Kani z Kamienia. W ostatnich dniach firma wystąpiła o uwarunkowania środowiskowe dla wspomnianej inwestycji. Nie wiadomo jednak, kiedy gmina doczeka się rzeczywistego remontu drogi. 

- Samorząd Województwa Pomorskiego w miarę posiadanych środków planuje działania na drogach wojewódzkich w taki sposób, aby były one jak najbardziej efektywne i przynosiły jak największe korzyści dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg - informują władze wojewódzkie.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

😵‍💫😵‍💫

0 0

Niech Wójt się wykazuję

18:48, 13.01.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Ile przestępstw popełniają obcokrajowcy? Policja to wie

Spadek spowodowany tym że nie można się dodzwonić do KPP w Bytowie ,dlaczego ze wszystkim każą dzwonić na 112? Czyżby stacjonarny telefon u dyżurnego był wyłączony? W jednym ze sklepów zatrzymano złodzieja i nikt nie przyjechał ,, Może to potwierdzić ochrona w Lidlu,,,

Jarek

11:33, 2026-06-25

Ile przestępstw popełniają obcokrajowcy? Policja to wie

W Niemczech też latami podawali takie dane, aż doszło do sytuacji ,że Niemcy chcą uciekać z Niemiec

Hahaha

11:30, 2026-06-25

Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje

Już widzę, jak stanowiskiem Rady Bytowskiego Powiatu przejmie się prezydent Ukrainy, nie mówiąc o polskim ministrze spraw zagranicznych albo tow. Czarzastym, pełniącym - na nasze nieszczęście - funkcję marszałka polskiego sejmu. A tak na poważnie, ciekawi mnie jakie stanowisko wobec projektu Barzowskiego zajmą te chochoły z Rady Powiatu, które każdą swoją decyzje konsultują ze swoimi mocodawcami. Jacy to mocodawcy, gdzie oni? A zgadnijcie, koteczki.

z Bytowa

11:28, 2026-06-25

Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje

wprowadzasz ludzi trochę błąd pisząc takie niescisłości. UPA nie miała mundurów bo była to partyzantka więc zlepek ciuchów jakie zdobyli. natomiast ss galizien czyli 14 dywizja grenadierów ss nie miała znaków ss tylko złotego lwa na niebieskim tle zamiast trupich czaszek i 2 piorunów(runów). posiadała natomiast orła (gapę) ze swastyką w szponach. były to ich własne symbole zatwierdzone przez nazistów a ss galizien to była nazwa potoczna. Natomiast NIEPODWAŻALNYM faktem jest to że ze i jedni i drudzy dopuszczali się ludobójstwa, mordów i pacyfikacji. I takim "bohaterami" nazwano nową jednostkę wojskową w ukranie.

taki tam

08:44, 2026-06-25

0%