Zamknij
REKLAMA

Rusza rekrutacja do Gminnego Żłobka w Studzienicach! Kto ma pierwszeństwo?

13:28, 06.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Coraz bliżej uruchomienia Gminnego Żłobka w Studzienicach! Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się rekrutacja maluchów, które skorzystają z bezpłatnej opieki sprawowanej przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Jedyny opłaty, jakie poniosą rodzice to 75% kosztów wyżywienia. Kto będzie miał pierwszeństwo w rekrutacji?

Rekrutacja do żłobka potrwa do 21 maja. Na dzieci czeka 20 wolnych miejsc. Gmina do udziału w rekrutacji zaprasza osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem w wieku żłobkowym,  mieszkające i/lub pracujące na terenie gminy Studzienice. Pierwszeństwo będą mieć maluchy z gminy Studzienice. Jeśli nie znajdzie się 20 chętnych, to wówczas nabór zostanie rozszerzony na sąsiednie gminy. 

- Chcemy, aby nowy żłobek pozwolił na zwiększenie zatrudnienia oraz powrót na rynek pracy osób opiekujących się dziećmi do 3 lat mieszkających na terenie naszej gminy - komentuje wójt gminy, Bogdan Ryś. 

Cała inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln złotych!  Sama budowa nowego żłobka pochłonęła milion złotych, z czego w ramach programu Maluch Plus gmina otrzymała 660 tysięcy dofinansowania. Następnie za kwotę blisko 580 tysięcy zakupionego nowoczesne wyposażenie żłobka, w tym meble, leżaki/łóżeczka, zabawki, materace piankowe, kąciki zabaw, naczynia, monitory multimedialne. 490 tysięcy złotych z tej kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Otwarcie żłobka zaplanowane jest na 1 czerwca. Wójt zapowiedział, że tego dnia żłobek będzie otwarty dla wszystkich, dzięki czemu rodzice będą mogli obejrzeć, w jakich warunkach czas spędzać będą ich dzieci. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%