Zamknij
REKLAMA

Druhowie z OSP Tuchomie uczestniczyli w Rescue Days.PL

01:51, 20.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu uczestniczyli w VII edycji Rescue Days.PL, która odbyła się w dniach 17-18 września 2021 roku, w miejscowości Skwierzyna. Druhowie Mariusz Juchniewicz, Wojciech Błaż i Przemysław Błaż zdobywali i doskonalili swoją wiedzę m.in. z zakresu ratownictwa technicznego w ramach zorganizowanych 8 scenariuszy praktycznych.

- Zajęcia prowadzone były przez instruktorów wchodzących w skład międzynarodowego zespołu instruktorów firmy Weber Hydraulik GmbH. Uczestnictwo w Rescue Days.PL było znakomitą okazja dla naszych druhów do wymiany doświadczeń z innymi strażakami i znalezieniu odpowiedzi na wiele codziennych trudnych „strażackich" pytań - mówi dh Damian Chamier Gliszczyński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu.

Wśród scenariuszy szkoleniowych znalazły się m.in. historie kierowcy uwięzionego pod przewróconym na boku samochodzie czy człowieka uwięzionego pod samochodem ciężarowym. Nie zabrakło także szkoleń z precyzyjnego ratownictwa - strażacy odgrywali scenariusz zdarzeń, w którym człowiek nabił się na płot, a dziecko zostało uwięzione pod betonowym płotem.

Rescue Days.PL odbywa się już od kilku lat. Impreza wzorowana jest na niemieckich Rescue Days. Przygotowane scenki dają możliwość sprawdzenia i zastosowania najnowszych technik ratowniczych.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%