W minioną sobotę przy Centrum Międzynarodowych Spotkań w Tuchomiu organizowany był gminny Dzień Dziecka. W tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu. Strażacy zaprezentowali najmłodszym swoje trzy samochody: Forda Transita, Stara 266 i Mercedes Atego 1329.
Dzieci mogły poznać strażackie wyposażenie i wnętrza pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się domek, w którym najmłodsi przy pomocy hydronetki gasili „pożar". Tuchomscy strażacy przygotowali także wiele innych atrakcji, które miały zarówno wymiar rozrywkowy, jak i edukacyjny.
Ponadto dzień wcześniej druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu uczestniczyli w festynie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie.
- W blasku słońca południowych godzin prawie 150 dzieci mogło nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, ale także ubrać strażacki mundur, hełm i spróbować swych sil w wyzwaniach, specjalnie dla nich przygotowanych - relacjonuje dh Damian Chamier Gliszczyński.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
BYTÓW W ŻAŁOBIE. NIE ŻYJE LESZEK GIERSZEWSKI
Czy wiadomo jak umarł ? Wypadek zawał czy co
Gość
05:04, 2025-12-05
Via Pomerania "być albo nie być" dla regionu?
To oczywiste, że taka linia NIGDY NIE POWSTANIE.
Obserwator
01:41, 2025-12-05
Nowy prezes ZZO w Sierznie. Stery przejmuje Korona
Pani też jesteś powiązana z kadrową i ze wszystkimi kierowcami rodzinne to nic się nie zmieni 🫵👍
Nn
23:14, 2025-12-04
PKS Bytów POD OSTRZAŁEM pasażerki. NIEPRAWDA prezesa
To nie jest tak że kierowcy się boją,choć prawdą jest że zostało do emerytury od kilku miesięcy do kilku lat. W firmie został wypracowany mechanizm zastraszania kierowców,przez wiele lat pracy zawsze kierowca popełni jakiś większy lub mniejszy błąd i wtedy jest....Mamy Cię!!! I zaczyna się szantaż,nie bez powodu w firmie zatrudniony jest adwokat,nie od tego żeby bronić firmę przed pasażerami roszczeniowymi tylko aby pokazać pracownikom....jak będziecie "fikać" lub się buntować,to was załatwimy. Nie wszyscy pamiętają,albo wiedzą że lata temu kierowcy zorganizowali strajk,no właśnie który nie doszedł do skutku, choć część kierowców postawiło się kierownictwu,nie doszło do skutku bo zaczęto straszyć zwolnieniami i szantażem,mając po swojej stronie prawników. Do dziś stara gwardia pamięta tamte czasy i wolą spokojnie dotrwać do emerytury a potem niech się wszystko wali i tak nikomu z rządzących nie zależy na kierowcach tylko na własnym "ego" i na lajkach na FB ,po to też jest stworzona strona od niedawna FB aby płynęły tylko och i ach . Dlatego młode pokolenie które zatrudniło się w firmie w ramach..prawo jazdy za pracę, kiedy zobaczyli i poczuli co tu się dzieje i jak jest ....po prostu rezygnują i nawet nie przejmują się czy to będzie porzucenie pracy, stąd to całe dzisiaj zamieszanie z autobusem z Słupska. Kierowca poczuł się źle i nie przyszedł do pracy,jest na chorobowym,ale czeka go zapewne dyscyplinarna i pokazanie innym kierowcom.....JAK BĘDZIECIE SIĘ STAWIAĆ... TO WAS ZAŁATWIMY,tak jak to było kiedyś. Lecz dziś to nie te czasy i są takie instytucje jak inspekcja pracy,sąd pracy a kierowcy chcą zeznawać. Bytów to małe miasteczko i wszyscy się znają i urzędnicy stoją po swoje stronie,nie po stronie pracowników,ale w dobie internetu i takich portali jak I Bytów można coś zmienić i trzeba,bo naprawdę przyszłość PKS jest w czarnych kolorach pisana. I proszę wszystkich pasażerów i internautów w imieniu wszystkich kierowców, pomóżcie nam to zmienić,my z naszej strony możemy obiecać że będziemy robić wszelkich starań żeby takich sytuacji więcej nie było,ale zrozumcie nas i prosimy o wasze wsparcie w walce z zarządzającymi w firmie PKS ,urzędnikami i kolesiostwem politycznym.
Ktoś taki
22:18, 2025-12-04