Zamknij
REKLAMA

Czarna Dąbrówka. Gmina weźmie KREDYT DO 2034 ROKU!

19.31, 03.10.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Na koniec września 2022 roku Czarna Dąbrówka była zadłużona na kwotę 13 mln 297 tys. złotych. To jednak nie koniec. Władze Gminy rozpisały właśnie przetarg na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego do maksymalnej wysokości 3,48 mln zł. Środki te miałyby być spłacone w ciągu... 12 lat. Skarbnik Czarnej Dąbrówki zapewnia jednak, że w przetargu zawarta jest kwota maksymalna. Finalnie kredyt ma być znacznie niższy.

- Przetarg na kredyt ogłosiliśmy w środę. W piątek otrzymaliśmy natomiast informację, że w związku ze zwiększonym udziałem gmin we wpływach PIT, otrzymamy do budżetu dodatkowe dwa miliony złotych. W rezultacie wartość kredytu będzie zmniejszona o tę kwotę. Sam okres kredytowania zostanie taki sam, jednak zmniejszona zostanie rata i koszt obsługi zadłużenia - mówi skarbnik gminy.

Jak udało nam się ustalić, kredyt zostanie spożytkowany, jako wkład własny na rozbudowę szkoły w Czarnej Dąbrówce. Wartość inwestycji jest oszałamiająca, bo wynosi ponad 11 mln zł. Zadanie to uzyskało jednak ogromne dofinansowanie z programu Polski Ład, w wysokości 8,5 mln zł. Oprócz całkowicie nowego skrzydła, powstanie m.in. nowy plac zabaw.

[ZT]7449[/ZT]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec Mieszkaniec

1 0

Co oni robią z tą gminą!!!!!
Klasa,chciwy na pieniądze człowiek!!!
A wtórują mu radni!!!!!
Boże chroń nas!!!! 08:31, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%