Zamknij
REKLAMA

Wodociąg z ODNOWĄ Kleszczyńca. Powstanie teren rekreacyjny

09.43, 07.10.2022 M.W. Aktualizacja: 09.43, 07.10.2022
Skomentuj Po budowie nowej sieci wodociągowej zlikwidowana zostanie hydrofornia w Kleszczyńcu, które docelowo służyć ma na cele rekreacyjne dla mieszkańców
REKLAMA

Dzięki budowie nowego wodociągu zmodernizowany zostanie plac rekreacyjny w centrum wsi Kleszczyniec. Stara hydrofornia zostanie przerobiona na obiekt służący mieszkańcom.

Najważniejszym celem tej inwestycji jest budowa nowego wodociągu. We wsi Kleszczyniec zlikwidowane zostanie ujęcie wody. Wieś podłączona będzie do ujęcia w Czarnej Dąbrówce. To konieczne, bo dotychczasowe ujęcie jest niewydolne. Inwestycja ta związana jest między innymi z postępującą budową nowych domów po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 212, patrząc w kierunku Nożyna. 

- Mieliśmy problem z uzbrojeniem tego terenu. Po budowie nowego wodociągu będzie to możliwe - mówi Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki.

Hydrofornia w centrum wsi zostanie zlikwidowana. Wokół znajduje się spora działka oraz staw będący zbiornikiem przeciwpożarowym. Według planu wójta ma tam powstać teren rekreacyjny.

- Cała nasza działka w Kleszczyńcu przy stawie zostanie przeznaczona na teren rekreacyjny. Myślałem o dobudowaniu do istniejącego obiektu hydroforni jakiejś wiaty na imprezy plenerowe - wyjaśnia Klasa.

Z drugiej strony gminy będzie to samo. Całe Unichowo zostanie podłączone do ujęcia w Nożynie. Jednocześnie zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody w Nożynie. 

- Przewidujemy też likwidację hydroforni w Unichowie i podłączenie tej miejscowości do Nożynka, które połączone jest ze stacją uzdatniania wody w Nożynie - wyjaśnia wójt Klasa.

Gmina na te inwestycje uzyskała duże dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł z programu Polski Ład. 

[ZT]5971[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%