Dawny ośrodek zdrowia w Kołczygłowach ma być przerobiony na mieszkania. Chodzi o część budynku należącą do gminy. Zlecono już przygotowanie projektu technicznego.
- Z czasem ustalimy, czy będą to mieszkania komunalne, czy socjalne – mówi Artur Kalinowski, wójt gminy Kołczygłowy. – Połowa tego budynku należy do osoby prywatnej, a druga połowa do gminy. Jest duże podwórko.
Sama dokumentacja kosztować będzie 85 000 zł. Gdy będzie gotowa, gmina zamierza sięgnąć po fundusze zewnętrzne. Prawdopodobnie będzie to Bank Gospodarstwa Krajowego, gdzie oferty na takie inwestycje są najlepsze.
Pierwotny plan był taki, żeby stary ośrodek zdrowia sprzedać. Później wycofano się z tego pomysłu. Władze gminy doszły do wniosku, że mieszkania są bardziej potrzebne, więc trzeba pójść w tym kierunku.
Jest stomatolog!
Nowy ośrodek zdrowia w Kołczygłowach funkcjonuje przy remizie OSP. Ostatnio pojawiła się tam bardzo dobra wiadomość. Udało się zaangażować dwie panie stomatolożki. Dzięki temu po latach wraca opieka stomatologiczna do Kołczygłów. Oprócz tego jest funkcjonujący od lat lekarz rodzinny.
- To sukces, bo udało się uzyskać finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia - ogłasza wójt Kalinowski. - Ponad 2,5 roku nie mieliśmy stomatologa. Na własnej skórze odczuliśmy, jak trudno jest ściągnąć stomatologa do takiej gminy wiejskiej jak nasza.
Przed rozpoczęciem świadczenia usług przeprowadzono remont gabinetu, aby dostosować go do współczesnych warunków technicznych.
Ciekawe...15:37, 11.01.2025
Czy te stomatolożki są dobrymi fachowcami? czy dobrze leczą zęby ? czy ktoś wie jak się nazywają?
....17:51, 11.01.2025
a czy ty jesteś dobrym fachowcem? dobrze wykonujesz swoją pracę ? może podaj swoje nazwisko.....poplotkujemy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dyrektor Wiczkowski ZAŁATWIŁ pieniądze dla kobiet
Te pieniądze były już dawno zabukowane w ramach FEPM, każdy region w woj. pomorskim ma zapewnione takie pieniądze stąd pula 23 milionów na całe woj. pomorskie. To jest tylko robienie dobrego pijaru na swoje konto. Za te pieniądze odpowiedzialne są osoby, które znam i wiem jak się to odbywa w ramach "Konkursu".
Natalia
13:17, 2025-10-28
Dyrektor Wiczkowski ZAŁATWIŁ pieniądze dla kobiet
Fajne zdjęcie ilustrujące artykuł Redaktora. Tylko czekać, kiedy uradowane pomysłami p. Wiczkowskiego kobiety, zerwą z siebie elementy bielizny i zaczną nimi machać przed nosem ich dobroczyńcy.
rock and roll
13:11, 2025-10-28
W Bytowie wzrosną podatki o 4,5 procent
Płacimy za super inwestycję"Polanki", brawo, brawo.
***
09:51, 2025-10-28
Zielona ZGNILIZNA nad jeziorem Mausz
Panie Mruk ....proszę zainteresować się swoimi psami ,które biegają po wsi oraz wyskakują z pana posesji ,(nieogrodzonej) za rowerzystami .
Rowerzystka
08:53, 2025-10-28