Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:00, 27.10.2021
Dyrektor Żłobka Gminnego w Studzienicach zaprasza do udziału w "Konkursie na logo Żłobka Gminnego w Studzienicach". Konkurs jest lokalny i adresowany do mieszkańców gminy Studzienice oraz uczniów szkół z terenu gminy Studzienice.
08:40, 27.10.2021
Wiele mówi się ostatnio w mediach o zamkniętej gospodarce odpadami. W pomyśle tym chodzi przede wszystkim o to, aby maksymalnie wykorzystywać niepotrzebne już materiały i dawać im drugie życie. Tak stało się w Tuchomiu. Płyty drogowe zdemontowane z ul Łąkowej przed położeniem tam nawierzchni asfaltowej zostały ponownie wykorzystane i ułożone na drogach gruntowych w Tuchomiu.
14:14, 26.10.2021
Wczoraj we wszystkich województwach zostały ogłoszone inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych - edycja pierwsza. W ramach programu Powiat bytowski zyskał ponad 100 mln złotych dofinansowania. 10 milionów trafi do gminy Studzienice. Co zostanie za to zrealizowane?
11:34, 26.10.2021
Urząd Gminy w Borzytuchomiu w ubiegłym tygodniu podpisał umowę na budowę dwóch dróg gminnych. Dofinansowanie w wysokości  50% kosztów przebudowy pochodzi z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Technologia w obu przypadkach opiera się na płytach jumbo. Termin wykonania założony umową to grudzień bieżącego roku.
17:43, 21.10.2021
Kolejny efekt porywistego wiatru w regionie. W Nożynie (gm. Czarna Dąbrówka) drzewo przewróciło się na samochód zaparkowany przed miejscowym kościołem. Nikomu nic się nie stało, ale samochód jest uszkodzony.
16:03, 21.10.2021
Wycinka drzew w rezerwacie to tylko pretekst. Tak naprawdę z powodów politycznych wyrzucony z pracy został nadleśniczy Nadleśnictwa Osusznica, Przemysław Gębusia. Tak sprawę przedstawiają pracownicy, zwolennicy odwołanego nadleśniczego, który podobno został zwolniony za wycinkę drzew w rezerwacie “Lisia Kępa” w gminie Bytów. Przedstawiają szereg argumentów świadczących o tym, że to podobno efekt wewnętrznej wojny w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Inspiratorem jest podobno wicewojewoda Mariusz Łuczyk, który “wycina” osoby sprzyjające posłowi ze Słupska, Piotrowi Müllerowi. Nadleśniczy Przemysław Gębusia podobno należał do tej ostatniej frakcji. Natomiast wicewojewoda Łuczyk miał wykorzystać swoje wpływy w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. 
14:33, 21.10.2021
Gmina Lipnica pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie unijne o wartości ponad miliona złotych. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na projekt "Przedszkolaki pełne pasji". W ramach zadania zaplanowane będą dodatkowe zajęcia, jak również przeprowadzone zostaną remonty sal przedszkolnych, szkolenia nauczycieli oraz powstanie sala sensoryczna.
11:47, 21.10.2021
Wójt Gminy Czarna Dąbrówka wydał rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających sołtysa Sołectwa Rokity. To kolejne podejście do tego tematu w ostatnich tygodniach. Jakiś czas temu informowaliśmy, że w ostatnim zebraniu wyborczym udział wzięło 34 mieszkańców z 475 uprawnionych do głosowania. Podczas zebrania nie zgłoszono jednak żadnej kandydatury.
1
23:58, 20.10.2021
Co to jest? Żółte i pływa w rzece? W gminie Lipnica to z pewnością samochód marki audi, który spadł z mostu w okolicach miejscowości Budy. 
15:14, 20.10.2021
Od najbliższego piątku przez najbliższe dwa tygodnie będą odbywały się prace remontowe w związku z realizacją pierwszego etapu inwestycji pn. "Remont drogi gminnej na odcinku Kłączno-Dzierżążnik". W związku z powyższym przedmiotowa droga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.
1
08:11, 20.10.2021
W poniedziałek w Urzędzie Gminy Trzebielino odbyło się uroczyste przekazanie torby do ratownictwa medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebielinie. Sprzęt został ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
14:51, 19.10.2021
W weekend zmarła Pani Mariola Gospodarczyk - wieloletnia nauczycielka i wychowawczyni w Szkole Podstawowej w Kołczygłowach. Kilka dni temu została wyróżniona nagrodą wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej za znaczące osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne.
16:10, 18.10.2021
Dzieje się na drogach w gminie Czarna Dąbrówka. Dziś rozpoczęła się budowa nowej drogi we wsi Połupino. Gotowa jest już ul. Dworcowa w Czarnej Dąbrówce.
2
16:07, 18.10.2021
Bytowski ratusz rozpisał przetarg na obsługę pojemników przyulicznych na odpady, wywóz odpadów niesegregowanych oraz wywóz odpadów biodegradowalnych wraz z ich zagospodarowaniem z terenu miasta i obszarów wiejskich gminy Bytów. Ponadto poszukiwana jest także firma, która zajmie się obsługą szaletu miejskiego w Bytowie przy ulicy Dworzec.
20:16, 16.10.2021
Fajnie, że drogę remontują, ale szkoda, że robią to nieumiejętnie. Tak uważa mieszkaniec Struszewa, Mirosław Adamczyk, który urzędnikom z Urzędu Gminy Borzytuchom wytyka brak umiejętności prawidłowego remontu gminnej drogi gruntowej. 
REKLAMA