Zamknij
REKLAMA

Remont dróg wojewódzkich - m.in. Nożyno - Kleszczyniec

10:54, 24.07.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Drogi wojewódzkie w naszej okolicy doczekały się remontu. Nowa nawierzchnia została położona m.in. na odcinku łączącym Nożyno z Kleszczyńcem w gm. Czarna Dąbrówka. 

Następny odcinek do zrobienia jest również na drodze nr 212 od wsi Kleszczyniec w kierunku Czarnej Dąbrówki. To 700 m. nowego asfaltu. Następne 1,7 km asfaltu drogowcy położą w pobliżu miejscowości Wojsk w gminie Lipnica i kolejne 2,7 km od Wojska w kierunku Lipnicy. Ponadto naprawiona zostanie droga nr 228 od Bytowa w kierunku Parchowa, przez miejscowość Jamno i kawałek dalej na długości 1,8 km.

- Wybraliśmy do modernizacji najgorsze odcinki w naszym rejonie działania - podkreśla Jankowski, który opiekuje się drogami wojewódzkimi w powiecie bytowskim i w gminie Kępice.

Wyżej wymienione inwestycje to tzw. wielkie łaty, więc tylko nakładka na stary asfalt. Łączny koszt to 7,5 mln zł. Drogowcy odnowią za to 10,5 km.

[ZT]2277[/ZT]

W planie są jeszcze dwie kompleksowe przebudowy, po jednym kilometrze. Pierwszy to odcinek od Lipnicy w stronę Chojnic, a następny jest w gminie Czarna Dąbrówka od miejscowości Rokitki w kierunku Czarnej Dąbrówki. Każda z tych przebudów kosztuje 1,5 mln zł. Jankowski podkreśla, że w tym roku w naszym regionie znacznie wzrasta ilość remontowanych dróg wojewódzkich. Szacunkowa trwałość “wielkie łaty” to około 10 lat.

[ALERT]1595580712798[/ALERT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA