Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
23:30, 30.07.2021
Każda wizyta przedstawiciela rządu to dobra okazja, aby załatwić coś dla swojej gminy. Z takiego założenia wychodzi również wójt Kołczygłów, Artur Kalinowski, który kilkadziesiąt dni temu gościł u siebie rzecznika rządu i posła ze Słupska, Piotra Müllera. Oprócz spotkania z mieszkańcami, była też rozmowa z wójtem, który zasygnalizował konieczność wykonania dwóch inwestycji. Chodzi o stację uzdatniania wody oraz o naprawę parkingu przy kościele. 
2
13:09, 30.07.2021
Wójt gminy Kołczygłowy ogłosił zamiar połączenia dwóch samorządowych instytucji kultury: Gminnego Ośrodka Kultury w Kołczygłowach oraz Biblioteki Publicznej w Kołczygłowach i utworzenia jednej samorządowej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Kołczygłowy. Procedurę zmian wszczęto uchwałą Rady Gminy Kołczygłowy.
12:45, 20.07.2021
Firma Grand Solar 6 planuje budowę dwóch farm fotowoltaicznych na terenie gminy Kołczygłowy. Jedna z nich ma stanąć w Gałąźni Wielkiej, a druga w Gałąźni Małej. Obie inwestycje mają mieć łączną moc przyłączeniową do 80 MW. Obecnie trwają postępowania związane z uzyskaniem decyzji środowiskowych. 
10:25, 30.06.2021
W sobotę gminę Kołczygłowy w ramach Jarmarku Pomorskiego odwiedziło wielu gości. Wspaniałe stoiska, występy, parada motocykli oraz inne atrakcje cieszyły małych i dużych. Nie zabrakło również gwiazdy wieczoru. W niedzielę natomiast obył się coroczny turniej w siatkówkę plażową z okazji obchodów Dni Kołczygłów.
18:48, 27.06.2021
Rzecznik Rządu, poseł ze Słupska Piotr Müller spotkał się z mieszkańcami gminy Kołczygłowy. Na miejscu obecny był też wójt Artur Kalinowski. Spotkanie zorganizował radny powiatowy Wojciech Duda, przedstawiciel tego okręgu wyborczego.
08:16, 22.06.2021
W związku ze złą sytuacją hydrologiczną oraz panującymi wysokimi temperaturami Wójt Gminy Kołczygłowy apeluje o zaprzestanie podlewania i zraszania trawników. Zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieciach wodociągowych, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody dla mieszkańców końcowych sieci wodociągowych oraz brak ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.
08:01, 21.05.2021
Wójt Artur Kalinowski ogłosił, kto najbliższego lata zadba o tereny zielone na terenie gminy Kołczygłowy. W ubiegłym miesiącu gmina ogłosiła przetarg na koszenie wspomnianych terenów, aby zadbać o odpowiednią estetykę otoczenia. Która oferta wygrała?
08:24, 19.05.2021
Wniosek Stowarzyszenia Barnowo Na Kołach dotyczący budowy społecznego centrum aktywności w formie budynku sali wiejskiej w Barnowie uzyskał maksymalną ilość punktów i został wybrany do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
11:34, 07.05.2021
Radni Województwa Pomorskiego podjęli decyzję o wsparciu inicjatywy mieszkańców Sołectwa Łobzowo pn. Międzypokoleniowa strefa integracji i wypoczynku w miejscowości Łobzowo. W ramach projektu planuje się zakup wraz z dostawą elementów małej architektury, które pozwolą stworzyć na terenie sołectwa specjalne miejsce do aktywnego wypoczynku.
11:04, 04.05.2021
Jeszcze w tym roku ulice Bukowa i Dębowa w Kołczygłowach przejdą remont. Zadanie to znalazło się na ostatecznej liście zdań gminnych przeznaczonych do dofinansowania w 2021 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość zadania to aż 440 tysięcy złotych!
11:11, 20.04.2021
Wczoraj wieczorem, około 18:30, strażacy zostali zadysponowani do pożaru w zakładzie produkcyjnym w m miejscowości Barnowo. Akcja gaśnicza trwała blisko cztery godziny i wzięło w niej udział 8 oddziałów straży pożarnej. Nieprawdopodobnie przyczyną pożaru była wada technologiczna instalacji.
1
17:17, 02.04.2021
Kołczygłowy mają się rozwijać w kierunku Kołczygłówek, Cetynia i Jezierza. Radni zatwierdzili nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który ma ułatwić budowę domów jednorodzinnych w tamtym rejonie. Przewiduje się też miejsce na postawienie marketu. Nieoficjalnie wiadomo, że inwestycją w Kołczygłowach zainteresowana jest sieć Dino. 
10
21:55, 12.03.2021
Wójt Kołczygłów Artur Kalinowski i jego kolega, radny powiatowy Piotr Zaborowski, w towarzystwie kilku osób siedzą w szkolnym pomieszczeniu, a przed nimi dwie butelki wódki, zagryzka i papierosy. Na stole widać też kubki i napoje. Takie zdjęcie krąży między mieszkańcami gminy Kołczygłowy. Nie jest to świeża informacja, ponieważ zdjęcie wykonano kilkanaście lat temu. Zachodzi podejrzenie, że lokalni politycy spożywali w szkole alkohol, co jest surowo zabronione.
13:19, 24.02.2021
20 tys. zł taką dotację na renowację zabytkowego kościoła filialnego pw. św. Antoniego w Łubnie, w gminie Kołczygłowy, przekazało starostwo bytowskie. Radni zaakceptowali tę decyzję. 
16:42, 19.02.2021
W Urzędzie Gminy Kołczygłowy doszło do oficjalnego zawarcia umowy partnerskiej pomiędzy klubami U2 Bytów a UKS Orzeł Kołczygłowy. Wstępne porozumienie pomiędzy klubami osiągnięto już na wcześniejszych spotkaniach, w Urzędzie przedstawiciele obu klubów spotkali się i w obecności wójta Artura Kalinowskiego oraz dyrektora szkoły podstawowej w Kołczygłowach pana Krzysztofa Stępnia, oficjalnie zatwierdzić umowę partnerską w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.
REKLAMA