Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęto budowę progu piętrzącego wodę na rzece Kunica

11:12, 28.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęto proces rekultywacji jeziora Trzebielińskiego poprzez budowę progu piętrzącego wodę na rzece Kunica. Całkowita wartość zadania wynosi 86 604,82 zł na jego realizację Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał Gminie Trzebielino pomoc finansową w wysokości niemal 60 tysięcy złotych. 

Większość dotacji, bo blisko 51 tysięcy złotych pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Operacja jest realizowana w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Bytowskie”.

W ramach operacji w istniejącym korycie rzeki wykonana zostanie ścianka szczelna z krawędziaków dębowych łączonych na pióro i wpust z oczepem z krawędziaków dębowych. Ponadto umocnione zostanie koryto rzeki materacami gabionowymi i narzutem kamiennym - opisują inwestycję urzednicy.

Dojście do urządzenia wodnego od istniejącego chodnika zapewnione będzie schodami skarpowymi  wykonanymi z płytek betonowych. Na progu wodnym od strony górnej wody zostanie osadzona geodezyjnie łata wodowskazowa, a przy dojściu do progu zostanie zamontowana lampa solarna. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rybakrybak

1 0

kiedyś można było łowić ryby przy ujściu kunicy teraz to raczej będzie niemożliwe 19:07, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%