20 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu odbędzie się siódma już edycja konkursu na najlepszą nalewkę, wino i piwo domowe. Tradycyjnie zawody będą polegały na przygotowaniu najlepszego trunku.
Celem Konkursu jest dokonanie przeglądu jednego z produktów regionalnych – nalewek, piw oraz win, wyłonienie najlepszych nalewek (słodkie, wytrawne), najlepszego wina oraz najlepszego piwa, promocja współczesnych oraz dawnych tradycji przyrządzania nalewek, win oraz piw, aktywizacja i integracja społeczności lokalnych, popularyzowanie wiedzy na temat produkcji nalewek, win oraz piw domowych, a także gromadzenie przepisów wyrobu nalewek, win oraz piw.
Uczestnicy zgłaszający się do Konkursu zobowiązani są przygotować próbkę nalewki o pojemności nie mniejszej niż 300 ml, próbkę wina lub piwa nie mniejszą niż 700 ml, dla każdego ze zgłaszanych do konkursu trunków (pozostałości napoi po ocenie jurorów przeznaczone będą do degustacji dla uczestników imprezy, gości). Próbkę trunku należy przekazać Organizatorom najpóźniej w dniu Konkursu tj. 20.02.2020 r. do godz. 12.00. Zgłoszone później nalewki nie będą oceniane przez jury.
Nagrodzone zostanie sześć nalewek z największą ilością punktów w swojej kategorii, sześć win z największą ilością punków w swojej kategorii oraz sześć piw z największą ilością punktów w swojej kategorii.
Pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie gok.tuchomie.pl.
::news{"type":"see-also","item":"1880"}
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bytów ZBUDUJĘ połączenie rowerowe z Lęborkiem i Łebą
Nie ma pomostu nad jeziorem Jeleń nie ma kolei do Bytowa. Powiem krótko wam w starostwie chyba sufit na głowę się zwalił . To nie jest śmieszne a tragiczne na co wy wydajecie kasę .
Patologia
10:51, 2026-04-26
Bytów ZBUDUJĘ połączenie rowerowe z Lęborkiem i Łebą
Nie ma pomostu nad jeziorem Jeleń nie ma koło do Bytowa. Powiem krótko wam w starostwie chyba sufit na głowę się zwalił . To nie jest śmieszne a tragiczne na co wy wydajecie kasę .
Patologia
10:49, 2026-04-26
Światowid DO ZBURZENIA! Pradella proponuje replikę
Czyli rozumiem że drzewa które są na środku skrzyżowania zostaną wycięte, jeżeli chcą tam jeszcze postawić pomnik... Utwierdza mnie to w fakcie, że w Bytowskim urzędzie nie ma ludzi kompetentnych, a prace projektowe zalecane są równie bezmyślnym ludziom. Czy naprawdę nie można chociaż raz dopasować inwestycji do istniejącej zieleni?! Już pomijając fakt że ta przebudowa skrzyżowania jest kompletnie niepotrzebna. Tylko w Bytowie utarło się, że rondno musi być Idelanie okrągłe, polecam w Bytowskim urzędzie wybrać się na rondo Pileckiego w Chojnicach i zastanowić się, czy jak już tak uparli się przy nowym rondzie, to czy nie można było zrobić takiego kształtu, który nie wymuszałby wycinki.
Drzewa
09:50, 2026-04-26
Policjanci ŁAPALI Kolumbijczyków bez prawa jazdy
To tylko ukazuje oblicze słabego państwa, które nie radzi sobie z przestępczością i imigracją. Nie wspomnę już o tym co się dzieje z obywatelami ze wschodu, honorowanie wszystkich ich dokumentów, dyplomów bez weryfikacji a tam powszechnie po prostu takie rzeczy się kupuje. Ten kraj schodzi na psy.
Wiki
09:18, 2026-04-26