20 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu odbędzie się siódma już edycja konkursu na najlepszą nalewkę, wino i piwo domowe. Tradycyjnie zawody będą polegały na przygotowaniu najlepszego trunku.
Celem Konkursu jest dokonanie przeglądu jednego z produktów regionalnych – nalewek, piw oraz win, wyłonienie najlepszych nalewek (słodkie, wytrawne), najlepszego wina oraz najlepszego piwa, promocja współczesnych oraz dawnych tradycji przyrządzania nalewek, win oraz piw, aktywizacja i integracja społeczności lokalnych, popularyzowanie wiedzy na temat produkcji nalewek, win oraz piw domowych, a także gromadzenie przepisów wyrobu nalewek, win oraz piw.
Uczestnicy zgłaszający się do Konkursu zobowiązani są przygotować próbkę nalewki o pojemności nie mniejszej niż 300 ml, próbkę wina lub piwa nie mniejszą niż 700 ml, dla każdego ze zgłaszanych do konkursu trunków (pozostałości napoi po ocenie jurorów przeznaczone będą do degustacji dla uczestników imprezy, gości). Próbkę trunku należy przekazać Organizatorom najpóźniej w dniu Konkursu tj. 20.02.2020 r. do godz. 12.00. Zgłoszone później nalewki nie będą oceniane przez jury.
Nagrodzone zostanie sześć nalewek z największą ilością punktów w swojej kategorii, sześć win z największą ilością punków w swojej kategorii oraz sześć piw z największą ilością punktów w swojej kategorii.
Pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie gok.tuchomie.pl.
::news{"type":"see-also","item":"1880"}
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
dużo niezgodności w wersji wydarzeń! Ale na jednym się kończy.
tdj
23:13, 2026-06-27
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Policjanci boją się takich ludzi . Tym bardziej że są wyższe od policjantów
Znajek
22:56, 2026-06-27
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Brawo wy policjanci
Mieszkaniec
22:48, 2026-06-27
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
No cóż musiała wydarzyć się tragedia żeby go zatrzymali po co są kamery na mieście a no tak żeby kogoś ścigać bo źle zaparkował nie po to aby ścigać takich jak on …. Chore jest to że policja w Bytowie się nie nadaje do niczego …
Szalony gej
22:37, 2026-06-27