Zamknij
REKLAMA

Tuchomie wyda miliony na rozwój i modernizację wodociągów

08:25, 17.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Tuchomie zakończyła prace związane z opracowaniem "Wieloletniego planu rozwoju modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na terenie gminy Tuchomie na lata 2021-2027". Ogółem nakłady finansowe w zakresie urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych wyniosą aż 8 952 452,29 złotych! Na co zostaną przeznaczone te środki?

W trwającym już 2021 roku wspomniany plan inwestycyjny uwzględnia nakłady rzędu 142,5 tysiące złotych na realizację zadań:

  • Modernizacja pompowni sieciowej wodociągowej w miejscowości Tuchomko.
  • Wymiana wodomierzy ze zdalnym odczytem radiowym na terenie gminy Tuchomie.
  • Opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację pompowni sieciowej wodociągowej w miejscowości Tuchomie, ul. Pochyła.
  • Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej na rozbudowę sieci wodociągowej Trzebiatkowa – Ciemno.
  • Modernizacja przepompowni ścieków Tuchomie (za pocztą).

Rozpocznie się także wymiana wodomierzy ze zdalnym odczytem radiowym. Inwestycja ta jednak jest rozciągnięta na kilka kolejnych lat. Do 2027 roku może spodziewać rozbiórki i budowy nowej głównej przepompowni ścieków w Tuchomiu, przebudowy/wymiany sieci kanalizacji sanitarnej w Tuchomiu ul. Jana II Sobieskiego, Słoneczna i Słowackiego, wymiany studni rewizyjnych w Tuchomiu II etap oraz modernizacji trzech przepompowni ścieków w m. Tuchomie oraz jednej w Kramarzynach,

- Gmina najwięcej środków przeznaczy na rozbudowę i modernizację istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Tuchomie. Plan zakłada, że inwestycję tę uda się zrealizować w 2024 roku i pochłonie ona 5 milionów złotych, co stanowi 56% całego budżetu inwestycyjnego zapisanego w planie - możemy wyczytać z dokumentu.

Planowane inwestycje w zakresie urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych będą finansowane ze środków własnych Gminy Tuchomie, część środków pochodzić będzie ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej oraz z dofinansowania niskoprocentową pożyczką Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%