Zamknij
REKLAMA

Tuchomskie wsie rozplanują fundusze sołeckie. Zgłoś swój pomysł!

12:31, 22.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu we wszystkich sołectwach gminy Tuchomie zaplanowano przeprowadzenie zebrań wiejskich, gdzie jednym z punktów będzie uchwalenie funduszu sołeckiego na 2022 r. Wartość wszystkich funduszów sołeckich w tej gminie na przyszły rok to 380,5 tysiąca złotych. 

Fundusz sołecki w naszej gminie funkcjonuje od 2010 r. Środki funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć, które są zadaniami własnymi gminy, służą poprawie warunków życia mieszkańców i są zgodne ze strategią rozwoju gminy. Fundusz Sołecki na rok 2022 jest wyższy, w stosunku do bieżącego roku o ponad 21 tys. zł - tłumaczy wójt Tuchomia.

Swoje pomysły na wykorzystanie środków należy zgłaszać sołtysom do końca sierpnia. Wówczas będą one mogły być zostać uwzględnione przy opracowaniu propozycji podziału środków na zebranie wiejskie. Największe fundusze sołeckie będą mieli do dyspozycji mieszkańcy Tuchomia i Kramarzyn.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców sołectw do uczestnictwa w zebraniach wiejskich i aktywnego udziału przy ustalaniu zadań do realizacji w roku 2022, w ramach funduszu sołeckiego - zachęca gmina. 

Kiedy i gdzie odbędą się zebrania wiejskie, na których uchwalone zostaną fundusze sołeckie na 2022 roku?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%