Zamknij
REKLAMA

OSP w Tuchomiu z fotowoltaiką i pompą ciepła

12:37, 13.10.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Remiza OSP w Tuchomiu została wyposażona w pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Wszystkie dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze na lata 2014-2020". Całkowita wartość inwestycji to ponad 80 tysięcy złotych. 

- Na budynku remizy została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,44 kW oraz pompa ciepła o mocy 3,0 kW. Zadaniem, pompy będzie utrzymanie odpowiedniej temperatury w garażach, w których stacjonują wozy strażackie - informują urzędnicy.

W ramach projektu również oczyszczono i pogłębiono staw zlokalizowany przy PSZOK w Tuchomiu. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 60% wartości inwestycji - blisko 50 tysięcy złotych. 

To nie jedyna inwestycja jednostki w ostatnim czasie. W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że dzięki pozyskanej dotacji z funduszu "Akumulator Społeczny", który koordynowany jest przez Fundację Rozwoju Lokalnego "PARASOL", jednostka zakupiła dwie torby ratownicze, apteczki do pierwszej pomocy oraz fantom BRAYDEN z systemem LED. Druhów z OSP Tuchomie wsparł także fundusz sołecki.

[ZT]4884[/ZT]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%