We wtorek w Urzędzie Gminy Studzienice została podpisana umowa na modernizację oczyszczalni ścieków w Ugoszczy. Zgodnie z ofertą koszt realizacji zadania wyniesie ponad 6,5 miliona złotych. Projekt dotowany jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.
Inwestycja dotyczy zwiększenia przepustowości oczyszczalni o 300 m3. Rządowe wsparcie tej inwestycji wynosi 5 milionów złotych. Resztę środków dołoży gmina. Finał inwestycji planowany jest na przełom 2024 i 2025 roku. Za realizację zadania odpowiedzialna będzie spółka Ecol-Unicon z siedzibą w Gdańsku.
- Wspomniany remont obejmuje część oczyszczania mechanicznego, biologicznego oraz część osadową oczyszczalni. W ramach kontraktu firma będzie także odpowiedzialna za modernizację i rozbudowę obiektów i instalacji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni ścieków oraz osiągnięcia wymaganej jakości ścieków oczyszczonych i osadów - informują urzędnicy.
CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!
SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów
tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje
wprowadzasz ludzi trochę błąd pisząc takie niescisłości. UPA nie miała mundurów bo była to partyzantka więc zlepek ciuchów jakie zdobyli. natomiast ss galizien czyli 14 dywizja grenadierów ss nie miała znaków ss tylko złotego lwa na niebieskim tle zamiast trupich czaszek i 2 piorunów(runów). posiadała natomiast orła (gapę) ze swastyką w szponach. były to ich własne symbole zatwierdzone przez nazistów a ss galizien to była nazwa potoczna. Natomiast NIEPODWAŻALNYM faktem jest to że ze i jedni i drudzy dopuszczali się ludobójstwa, mordów i pacyfikacji. I takim "bohaterami" nazwano nową jednostkę wojskową w ukranie.
taki tam
08:44, 2026-06-25
Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje
Przecież od początku zelenski i jego formacja czczą banderyzm i powołują się na ichnych bohaterów. W tej kwestii nic się nie zmieniło, tylko więcej nazw ulic nadali. Pan Barzowski nie wiedział o tym w 2022r , kiedy wpuszczono tu miliony bez weryfikacji , kiedy zaczęto rozdawać nasze miliardy, kiedy obwieszono urzędy obcymi flagami? Teraz dopiero to wszyscy wiedzą? A bo wtedy było niedobra o tym mówić, a kto coś powiedział to był ruską onucą a kto wie może i mogli aresztować. Ten kraj jest tak nienormalny, że aż strach. Od ściany do ściany niczym pijany . A trza było od początku mieć racjonalne do tego podejście, nie sprowadzac tu milionów, nie leczyć wszystkich na nasz koszt, nie oddawać im całego sprzętu i miliardów, nie wieszać cudzych flag ,nie udawać,że dokumenty i dyplomy z ogarniętego korupcją kraju są ok. Od początku trzeba było dbać o swoją du.ę a nie o obcy naród.Tego nie potrafimy ,niestety
Szok
08:41, 2026-06-25
Barzowski UPOMINA prezydenta Ukrainy. Rada zdecyduje
Oczywiście, że to było ludobójstwo, a liczba zamordowanych Polaków jest bardzo zaniżona ! Dlaczego wcześniej nikt nie widział czy nie chciał widzieć, że ukraińcy od początku wojny noszą na mundurach znaki SS, naszywki na których są trupie czaszki czy symbole dywizji SS Galizien ?
Viking
20:36, 2026-06-24
Pies na łańcuchu przy drzewie na mokradłach
Tak, pies na łańcuchu lub w kojcu 2x2 to normalna sprawa...
Ja
14:23, 2026-06-24