Zamknij
REKLAMA

POLSKI ŁAD w prawie PUSTEJ SALI. Krytyka mieszkańca

14:12, 12.10.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Brak promocji i działanie “z partyzanta” - takie zarzuty wobec organizatorów spotkania promującego program Polski Ład rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość ma ich zwolennik. Chodzi o spotkanie zorganizowane w miejscowości Borzytuchom. 

- Jestem zwolennikiem rządzącej w Polsce partii, ale uważam, że są nieporadni w działaniach promocyjnych. Od dłuższego czasu obserwuję ich spotkania, których celem jest promowanie programu Polski Ład. Przychodzi na nie kilka osób. Nawet w Bytowie była niewielka frekwencja. U nas na spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzytuchomiu przyszło zaledwie kilka osób. Więcej było przedstawicieli partii, niż osób postronnych. Naliczyłem 5 uczestników niezwiązanych z partią. Wygląda mi to tak, jakby przyjechali, aby to "odfajkować", bo ktoś z góry im nakazał. Nie było żadnej, wcześniejszej informacji, ogłoszeń w mediach czy choćby wydarzenia na Facebooku, którego utworzenie przecież nic nie kosztuje. Jak tak nieudolnie będą działać, to wiecznie będą przegrywać u nas w powiecie z innymi partiami - krytykuje mieszkaniec gminy Borzytuchom. - To jest wstyd, żeby tylko kilka osób przychodziło na takie spotkania. Warto, aby ich przełożeni w pracy dowiedzieli się w jaki sposób to u nas w terenie działa.

Według jego opowieści nie lepiej było na kolejnym takim spotkaniu we wsi Borzyszkowy w gminie Lipnica. Tam podobno w sali naliczono zaledwie 7 osób, a oprócz nich byli tylko działacze partyjni. 

[ZT]5026[/ZT]

Spotkanie we wsi Borzytuchom otwierał wójt, Witold Cyba, ale zastrzega on, że nie był organizatorem tego wydarzenia. Mówi, że użyczył tylko sali w Gminnym Ośrodku Kultury, aby mieszkańcy mogli się spotkać z przedstawicielami partii rządzącej w środę 6 października. 

- Spotkanie to organizowali wicewojewoda Mariusz Łuczyk i był też poseł Aleksander Mrówczyński. Mam słaby wzrok, więc dobrze nie widziałem, ale moim zdaniem było kilkanaście osób - mówi wójt Witold Cyba. 

On sam był jednym ze słuchaczy. Zabierał głos, wskazując projekty, które złożyła gmina Borzytuchom. To przebudowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej w Struszewie, Niedarzynie oraz Chotkowie. Drugi wniosek dotyczy modernizacji hydroforni, a trzeci rozbudowy szkoły. Niecałe 2 mln zł ma kosztować hydrofornia, 2,3 mln zł wynieść ma koszt budowy sali gimnastycznej przy szkole, a modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji to suma w wysokości 8,2 mln zł. Można uzyskać 95 proc. dofinansowania, więc wójt Cyba liczy, że uda mu się te pieniądze pozyskać z programu Polski Ład. Jego zdaniem nie można mieć wielkich pretensji do organizatorów spotkania promującego Polski Ład, ponieważ ludzie w tych czasach wiedzę czerpią głównie z internetu i telewizji. Niekoniecznie chcą chodzić na spotkania do Gminnego Ośrodka Kultury. 

Wicewojewoda Mariusz Łuczyk przyznaje, że promocja wydarzenia nie była zbyt dobra, ale tłumaczy to ograniczonymi środkami finansami. 

- Ja akurat miałem dużo pracy, a radny Wojciech Duda z tego okręgu był niedostępny. W Borzytuchomiu nie mamy aktywnych działaczy, więc siły też były ograniczone - tłumaczy wicewojewoda Mariusz Łuczyk. - Trzeba jednak podkreślić, że plakaty były rozwieszone, ale skoro informacja nie dotarła do mieszkańców, przyjmuję krytykę, że była słaba reklama tego spotkania. 

Według jego wyliczeń na spotkaniu było 12 osób oraz 4 osoby za stolikiem, czyli organizatorzy. Nie zmienia to faktu, że przyznaje się do błędu, co do słabej promocji wydarzenia.

[ALERT]1634040810012[/ALERT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (15)

PaulPaul

6 2

W pisie bytowskim naprawdę nie ma młodych ludzi? Czy geriatria ich nie dopuszcza do działania? 14:47, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarianMarian

0 2

Ktos w ogole chce glosowac na ten pis, chyba same niedorozwoje, ktore sa ślepe na to co sie dzieje w naszym kraju. Inflacja szaleje, (starzy pewnie nie wiedza co to jest). Drozyzna jak cholera. Rozdawnictwo to dramat. Przekupuja was starszych jak chca a wy slepi idziecie za tym. Zal mi was. Tak samo z drugiej strony. Kolejni starsi nie maja zadnych pogladow na ekonomie. Aby tylko im dac. I ogolnie nie maja zadnych pogladow a sa tylko i wylacznie antypis, ci to tak samo chorzy. 12:34, 16.10.2021


PrPr

4 1

Ta nieporadność sc organizacyjna to jest szok, wręcz odbiera się wrażenie, że to celowo taka nieskuteczność. Nigdzie nic nie ma, żadnych działań, akcji, promowania, a nawet jak ktoś przyjeżdża na tzw ład, to okazuje się, że trzymają to przed wszystkimi w tajemnicy a potem wierzą, iż 1 post na Facebooku załatwi wszystko i wszyscy polecą do urny. A ci drudzy robią to samo tylko są biernie aktywni, wymaluja gdzieś asfalt i wtedy każdy działacz jeden przez drugiego walą na fb i chwała się poklepując po lepetynkach i słodząc sobie nawzajem-brawo Leszku, pięknie Romku, i też są przekonani, że Facebook wszystko za nich załatwi. Normalnie kpiny sobie ci i tamcy urządzają z ludzi! 18:07, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jarek Jarek

11 4

***** *** 18:09, 12.10.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

DoncioDoncio

5 4

***** ** 11:43, 13.10.2021


***** TVN***** TVN

4 3

***** TVN 👍 20:32, 13.10.2021


MarianMarian

1 1

No tak, tylko walniesz gwiazki a tak naprawde pogladow nie masz zadnych, tylko antypis. Dramat gosciu. 12:35, 16.10.2021


asikasik

2 0

***** Jarka (ale tego, tu) bez mydła.
07:53, 17.10.2021


KrkKrk

7 2

Oj tam, oj tam. Jeszcze by jakiś opozycjonista przyszedł i zadawał pytania. Albo, co gorsza, lewak 🤣😉 21:41, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

4 0

Cyba nareszcie pokazał swój długo ukrywany kierunek:))) a może wokół niego robi się "gęsta atmosfera" i czas przypodobać się tu i tam, żeby zrobić teatrzyk z dużą kurtyną? Tu nic nie dzieje się przypadkowo... Panie Wójcie kiedy będzie Pan sobą? a może już Pan jest, tylko zwykłemu obywatelowi trudno uwierzyć, że można takim być...? 13:18, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PioterPioter

7 3

Zapamiętajcie: z PiSem nie ma współpracy. Z PiSem jest współudział! 19:33, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaszubKaszub

3 2

I jak tu nie wierzyć w sfałszowane wybory. Co spotkanie z tymi "elytami", to poza lokalnymi działaczami, ich rodzinami czy nawet dziećmi, to tylko kilka przypadkowych osób przychodzi. A w sondażach i wyborach pierwsi, hm? 11:46, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 3

A co tu promowac, te drozyzne, faszyzm, upodlenie czlowieka? Sprzedaliscie sie za kilka sreberniakow, ktore zostaly zabrane innym? To jest nowy wal a nie nowy lad. 12:36, 16.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asikasik

0 0

To, ze ceny rosną, i to bardzo szybko, to prawda, ale, czy mógłbyś Marianie rozszerzyć, na czym polega obecny "faszyzm i upodlenie człowieka"?
Chociaż w dwóch słowach, proszę.
Ja widzę upodlenie w uczestnikach zadym p.Lempart, ale co ja tam wiem? 07:49, 17.10.2021


StefanStefan

4 0

Psy szczekają (w tym przypadku kundle, czyli tuski) a karawana jedzie dalej... 13:32, 16.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%