Zamknij
REKLAMA

W Trzebielinie przychodnia nie zaszczepi przeciw COVID-19! Wójt znalazł rozwiązanie!

11:08, 14.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy listę punktów szczepień w naszym powiecie. Wówczas okazało się, że w Trzebielinie nie ma żadnego punktu szczepień. Wójt poinformował wówczas, że miejscowy Ośrodek Podstawowej Opieki Zdrowotnej NZOZ Marmed nie zgłosił swojego udziału w Narodowym Programie Szczepień. Na szczęście po rozmowie z Prezes Szpitala Miasteckiego, udało się taki punkt zorganizować!

[ZT]3203[/ZT]

- Decyzja naszego POZ o niewykonywaniu szczepień przeciw COVID-19 pozostała niezmieniona pomimo apeli i deklaracji udzielenia przez trzebieliński samorząd wszelkiej pomocy w realizacji tego zadania. Gmina Trzebielino była jedyną gminą w całym województwie, w której miejscowa służba zdrowia nie podjęła się wykonania tak ważnych zdrowotnie i społecznie szczepień - poinformował wówczas wójt Tomasz Czechowski

Wójt jednak nie zaprzestał walki o punkt szczepień na terenie gminy. Odbył m.in. rozmowy z dyrektorem Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku oraz okolicznymi placówkami medycznymi w sprawie możliwości przejęcia przez tę placówki kontraktu na szczepienia. Na szczęście po rozmowie z Prezes Szpitala Miasteckiego, udało się zorganizować punkt szczepień na terenie gminy.

- Po dzisiejszym spotkaniu z Panią Renatą Kiempą, Prezes Szpitala Miasteckiego, chcę poinformować, że będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 na terenie naszej gminy. Punktem Szczepień będzie Sala Widowiskowa przy Bibliotece - Gminnym Centrum Kultury w Trzebielinie na ul. Pomorskiej 24 - poinformował wójt Trzebielina.

Urząd Gminy uruchomił specjalny numer telefonu 608 352 060, pod którym można uzyskać szczegółowe informacji w zakresie technicznej obsługi szczepień i transportu. Dodatkowych informacji z zakresu szczepień udziela także Szpital Miejski w Miastku. W pierwszej kolejności szczepione będą osoby powyżej 80 roku życia. Planowany termin szczepień to 27 lub 28 stycznia - o szczegółach urząd będzie informował na bieżąco.

WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI W DARMOWEJ GAZECIE WIEŚCI Z POWIATU - NAKŁAD 30 000 EGZ. REKLAMA - tel. 513313112

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%