Zamknij
REKLAMA

Milion złotych dofinansowania dla przedszkoli w Trzebielinie

13:11, 12.10.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu w Potęgowie podpisana została umowa a dofinansowanie projektu „Wyrównamy szanse” pomiędzy Trzebielinem, a Marszałkiem Województwa Pomorskiego. Projekt ma na celu rozwój edukacji przedszkolnej. Wartość zadania to ok. 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 1,05 mln zł.

Projekt realizowany będzie w trzech placówkach gminnych. W ramach projektu w Starkowie planowane jest utworzenie punktu przedszkolnego poprzez wykonanie prac remontowo-budowlanych oraz jego wyposażenie. Materiały edukacyjne zakupione zostaną do trzech placówek - mówi Tomasz Czechowski, wójt Trzebielina.

Dodatkowo dzieci uczęszczające do punktów przedszkolnych będą miały możliwość korzystania z zajęć dodatkowych. We wniosku ujęto również szkolenia kadry pedagogicznej. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

"panie wójcie"! Przedszkole może i będzie, ale nie dzięki "panu" tylko dzięki naciskom rodziców i radnym! Widać jak na dłoni, że nie leży "panu" ta szkoła! Może nie wszyscy wiedzą i pamiętają, że planował "pan" ją zlikwidować! Najbliższe wybory będą dobrą okazją, żeby powiedzieć gromkie dziękujemy. 18:20, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%