Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Tuchomia ZBIERAJĄ ZŁOM. Cel - zakup nowego wozu bojowego

10:01, 21.11.2021 | M.W.
Skomentuj Pierwsza zbiórka złomu w sobotę 27 listopada
REKLAMA

Strażacy OSP Tuchomie wpadli na nietypowy pomysł. Postanowili zorganizować akcje zbiórki złomu, aby zebrać fundusze na wkład własny do zakupu nowego wozu bojowego. Podobna inicjatywa była przeprowadzona niedawno przez OSP Polanów w pow. koszalińskim. 

Cel to wymiana ponad 40-letniego Stara 266 na nowszy model. 

- Dzięki bardzo dobrej współpracy z Urzędem Gminy w Tuchomiu udało się już zagwarantować na ten cel prawie 300 tys. zł - zaznacza Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik OSP Tuchomie. 

Tuchomscy druhowie zgromadzili już prawie 100 tys. zł na zakup nowego pojazdu. Wkład finansowy wymagany to jednak prawie 500 tys. zł.

- W związku z tym każdy może pomóc nam pomagać i wesprzeć nas poprzez udział w zbiórce złomu na placu przy remizie OSP Tuchomie - apeluje Chamier Gliszczyński. - Jeśli ktoś posiada złom, nie jest problemem dla naszych druhów przyjechać i go odebrać. Wystarczy zadzwonić pod numer 692 268 413.

TERMINY ZBIÓREK ZŁOMU:

• 27 listopada: 10:00 – 15:00

• 4 grudnia: 10:00 – 15:00

• 11 grudnia: 10:00 – 15:00

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego to inicjatywa, która zapewni bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom oraz gościom nie tylko w gminie Tuchomie, dlatego można ją wesprzeć poprzez zbiórkę internetową pod adresem: https://zrzutka.pl/fwchxv

- Każda wpłata i pomoc ma dla nas bardzo duże znaczenie. Za każdą darowiznę już teraz bardzo dziękujemy - dodają strażacy.

LINK do wydarzenia na Facebooku

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%