Zamknij
REKLAMA

Radni odrzucili petycje przeciwników obostrzeń i szczepień

09:51, 22.02.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Trzy petycje, dotyczące walki z koronawirusem, odrzucili bytowscy radni. Autorzy petycji poddawali pod wątpliwość stosowanie szczepionek. Na radnych próbowano wpłynąć, aby na terenie gminy Bytów znieśli obostrzenia, związane z epidemią koronawirusa. 

W petycji skierowanej przez Teresę Garland, przedstawiającą się jako Zaprzysiężony Prezydent Obywatelski Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego - Społecznego Komitetu Konstytucyjnego, można było przeczytać, że radni mają stanąć w obronie prawdy, godności i wolności człowieka na terenie gminy i że powinni ich bezwzględnie egzekwować. 

- W związku z brakiem udokumentowanych, opartych na stanie faktycznym ekspertyzach w sprawie Covid-19 oraz w związku z niedopuszczeniem przez rząd do otwartej, publicznej, lekarskiej debaty w celu ustalenia prawdziwych faktów i metod leczenia, związanych z koronawirusem, co podważa uchwalone przez rząd prawo oraz podważa respektowanie i egzekwowanie wdrożonych przez sam rząd aktów prawnych w tej materii, znosimy na terenie naszej gminy wprowadzone obostrzenia, związane z tzw. pandemią koronawirusa. Zakazujemy dalszych obostrzeń, nie pozwalających ludziom pracować - napisała Teresa Garland. 

Druga petycja została skierowana przez osoby, które nie podpisały się swoimi nazwiskami, wysłana za pomocą e-maila. W dokumencie zauważono, że nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny, w sprzeczności z czym stoi wprowadzenie masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. 

Trzecia petycja miała charakter listu otwartego pod tytułem "Alarm! STOP zabójczemu GMO - STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE!". 

- Jak to możliwe, że teraz zgadzacie się, knujecie i promujecie niedostatecznie zbadane oraz potencjalnie niezwykle niebezpieczne szczepionki na koronawirusa, które zawierają genetycznie zmodyfikowany RNA? Szczepienia te mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na Covid-19 i inne choroby zakaźne układu oddechowego. Namawianie obywateli RP do przyjmowania szczepionek na SARS-CoV-2, to traktowanie Waszych wyborców jak króliki czy szczury doświadczalne, wbrew Konstytucji RP i wielu międzynarodowym umowom, które Polska podpisała. Nie ma na to naszej zgody! Żądamy natychmiastowego zaprzestania tego eksperymentu na nas i na naszych rodakach! Żądamy odwołania wszystkich ograniczeń wolności, w tym gospodarczych, które zostały narzucone w czasie roku 2020 - tymi słowami do radnych z Bytowa zwrócili się autorzy trzeciej petycji. 

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji pod przewodnictwem radnego Bogdana Adamczyka odrzuciła wszystkie trzy petycje uznając, że nie spełniają one wymogów formalnych.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KaszubaKaszuba

1 0

A gdyby wnioski spelnily wymogi formalne, to co komisja by z nimi zrobiła? 19:49, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%