Zamknij
REKLAMA

90-lecie OSP Prądzona z nadaniem nowego sztandaru [ZDJĘCIA]

12:34, 13.09.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Druhny i druhowie OSP Prądzona w sobotę świętowali. W małej jednostce zorganizowano wielki jubileusz 90-lecia jednostki z nadaniem nowego sztandaru. 

Obchody rozpoczęły się mszą św. polową, w której uczestniczyły pododdziały z gminnych jednostek OSP, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Pradzony. Ksiądz proboszcz Ryszard Górny poświęcił  sztandar OSP Prądzona. 

Przemarsz gości i druhów na plac przy strażnicy zapoczątkował oficjalną część uroczystości. Powitania zaproszonych gości oraz otwarcia uroczystości dokonał dh Grzegorz Pluto Prądziński - prezes OSP Prądzona. 

- Udział w akcjach ratowniczych, przeciwdziałanie zagrożeniom ekologicznym czy klęskom żywiołowym, rozwijanie wśród członków działalności kulturalno-światowych, pielęgnowanie tradycyjnych obyczajów strażackich oraz wykonywanie zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej to główne priorytety OSP w Prądzonie - mówi wójt Andrzej Lemańczyk. - W dowód uznania i wdzięczności społeczeństwa, za ofiarną służbę oraz jako symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny i Narodu dokonano aktu przekazania jednostce sztandaru. Został on przekazany przez druha Stanisława Gajka, wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku. 

Jubileusz ten był także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej  nadano strażakom medale oraz odznaki. Jubileusz 90-lecia powstania OSP zakończył wspólny posiłek oraz biesiada strażacka.

[DW][/DW]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%