Zamknij
REKLAMA

W Studzienicach przeprowadzą kontrolę w zakresie prawidłowej segregacji odpadów

14:27, 28.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Choć nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi funkcjonuje już od kilku lat, to niestety wciąż zdarzają się liczne sytuacje nieprzestrzegania segregacji. To z kolei może wpłynąć na wzrost stawek odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie. Władze Studzienic zapowiedziały kontrole segregacji odpadów. 

Wójt Gminy Studzienice - Bogdan Ryś informuje, że w sierpniu 2021 r. firma odbierająca odpady na terenie Gminy Studzienice będzie kontrolować odbierane odpady pod kątem właściwej segregacji. Działania te są podejmowane w celu ustalenia, czy mieszkańcy Gminy Studzienice stosują obowiązujące zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

-  W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zostanie wystawione upomnienie w postaci żółtej kartki - zapowiada wójt Bogdan Ryś.

W czerwcu podobne kontrole zostały przeprowadzone w Tuchomiu. Wówczas w aż 301 gospodarstwach domowych wykryto przypadki nieprawidłowego segregowania odpadów - w związku z tym w aż połowie z nich odpady zmieszane nie zostały odebrane! Kontrola przyniosła efekty - w czerwcu gmina odebrała aż 60% mniej odpadów zmieszanych niż 2 miesiące wcześniej.

[ZT]4410[/ZT]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%