Po 20 latach do Rady Miejskiej Bytowa wraca Henryk Pawłowski. To właśnie on zastąpi Marię Mielewczyk, która niestety kilka dni temu zmarła. Pogrzeb radnej PiS w sobotę 8 lipca od godziny 10:00 w kościele św Filipa Neri. Spocznie na cmentarzu komunalnym przy ulicy Popiełuszki.
Henryk Pawłowski już zdecydował, że podejmie się tego wyzwania. Zamierza przyjąć mandat i być radnym do najbliższych wyborów wiosną 2024 roku.
- Marię znałem od 35 lat. Zamierzam godnie zastąpić ją w Radzie Miejskiej - mówi Pawłowski.
Miło wspomina swoją pracę w Radzie. Rządził w czasach gdy w Polsce sprawował władzę AWS. Skończył karierę radnego w 2003 roku. Jedną kadencję.
Był też zaangażowany w struktury Solidarności, jako przewodniczący tego ugrupowania w Państwowym Gospodarstwie Rolnym Bytów. Co ciekawe, będzie radnym Prawa i Sprawiedliwości, ale już teraz zastrzega, że bardzo dobrze zna burmistrza Ryszarda Sylkę, przedstawiciela Platformy Obywatelskiej.
- Do Rysia Sylki nie ma większych zastrzeżeń, chociaż politycznie różnimy się. Zamierzam być konstruktywną opozycją. Jeśli trzeba będzie zwrócić na coś uwagę, na pewno to zrobię - zapewnia Pawłowski. - Moim zdaniem zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.
W życiu zawodowym, jak mówi, pracował w czterech różnych zawodach. Był mechanikiem w zakładzie naprawczym w PGR. Później głównym mechanikiem w PGR Świątkowo przez 10 lat, prowadził działalność gospodarczą polegającą na transporcie, następnie myjnię samochodową. Teraz jest na emeryturze. Deklaruje, że nie zabraknie mu czasu na pełnienie funkcji radnego. Zamierza zaangażować się na 100%.
Gdyby Pawłowski nie zdecydował się na objęcie mandatu radnego, miejsce Marii Mielewczyk zająłby emerytowany nauczyciel Janusz Daroszewski.
Pawłowski zastrzega, żeby na razie nie myśleć o polityce. Najpierw trzeba godnie pożegnać zmarłą radną Marię Mielewczyk.
[ZT]9494[/ZT]
zet22:39, 07.07.2023
Mój Boże, czy są jeszcze bardziej ekstremalne doznania, które pokażą bytowiakom, kto nimi rządzi?
Lesie, Rysie, pani pisarka od śmiesznych powieści... Czym p. Pawłowski od nich się różni?
Columb08:22, 08.07.2023
Dziadku idź bawić wnuki, mozesz wogole nie przychodzić na posiedzenia Rady Krol Ryszard Lwie Serce i tak Ci zapłaci i coś dorzuci ekstra na lody.
z Bytowa15:16, 08.07.2023
Columbowi radzę zauważyć, że burmistrz nie jest św. Mikołajem, a diety radnych i uposażenie p. Sylki pochodzą z pieniędzy podatników. NASZYCH pieniędzy!!!
Columb17:19, 08.07.2023
Dlaczego Krol Ryszard Lwie Serce nie mógłby dorzucić od siebie coś ekstra dla nowego Radnego?
z Bytowa19:18, 08.07.2023
Bo za bardzo lubi pieniądze.
No comment23:26, 08.07.2023
Tragedia przechadza się po ulicach tego, nieszczęsnego miasta. Oby nigdy więcej kogoś z peło i pisu w tym mieście. Bytów zasługuje na więcej! (chociaż jeszcze jest czas na wycieczkę za kasę mieszkańców na Hawaje).
Blumstein11:14, 09.07.2023
Krol Ryszard Lwie Serce musi wiedzieć, ze pieniążków nie zabierze ze soba jak stanie przed obliczem Najwyższego.
Magellan11:18, 09.07.2023
Dlaczego w kronice Kuriera Bytowskiego nie pojawiła się zmianka odnośnie incydentu, które miało miejsce przy wyjeździe na główna ulice z posiadłości Redaktora Naczelnego w gminie Tuchomie.
Columb11:21, 09.07.2023
Redaktorze nalezy sprawdzic listę nowych członków Rady Nadzorczej PKS Bytow, poniewaz nie można jej znaleźć na stronie PKS Bytow i nie ma jej na stronie Starostwa. Czyżby Lesiu Pekaesiu znowu coś ukrywa, może członka rodziny?
4 0
Pawłowski oszukiwał na wszystkim i dalej to robi!