Zamknij
REKLAMA

W Rokitach ponownie spróbują wybrać sołtysa

11:47, 21.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka wydał rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających sołtysa Sołectwa Rokity. To kolejne podejście do tego tematu w ostatnich tygodniach. Jakiś czas temu informowaliśmy, że w ostatnim zebraniu wyborczym udział wzięło 34 mieszkańców z 475 uprawnionych do głosowania. Podczas zebrania nie zgłoszono jednak żadnej kandydatury.

[ZT]4653[/ZT]

- Pani Sołtys zrezygnowała ze względów osobistych i musieliśmy przeprowadzić nowe wybory. Niestety, spośród mieszkańców obecnych na spotkaniu nie było chętnych do kandydowania. Funkcja sołtysa nie jest łatwa, wymaga społecznego zaangażowanie, siły i determinacji  - mówił wówczas Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki.

Pełnomocnikiem ds. wyborów sołeckich została Sabina Ostrowska. Wybory zostały zarządzone na 28 października. Zebranie odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej w Rokitach o godzinie 18:00.  Przerwa w obradach miała dać czas lokalnemu środowisku na porozumienie się w sprawie wspólnego kandydata. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się wybrać nowego sołtysa, gdyż proces trwa już od blisko trzech miesięcy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%