Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
6
12:34, 18.01.2021
Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Radny Szymczak skierował przeciwko dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie, Katarzynie Wirkus skargę. Naraziła mu się wówczas udziałem w Strajku Kobiet. Po zbadaniu sprawy Komisja Skarg, Wniosków i Petycji uznała donos radnego za bezzasadny. 
11:49, 15.01.2021
W związku z osiągnięciem najwyższej frekwencji w II turze wyborów prezydenckich jednostka OSP w Nakli otrzymała dotację na realizację zadania pn. ? Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Nakli?. Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych!
12:00, 05.12.2020
Błażej Komarzański z podparchowskiego Grabowa, młody hodowca wielkich dyń został dostrzeżony przez zawodowych hodowców i lokalne władze. Teraz młody hodowca otrzymał mały prezent od Starosty Krapkowickiego - Macieja Sonika. To nasiona pochodzące z dyni, która osiągnęła w 2018 roku wagę 802 kg!
1
10:40, 22.11.2020
Masz milion złotych i nie wiesz w co zainwestować te pieniądze? Kup sobie działkę w gminie Parchowo! Tak zrobił mieszkaniec Trójmiasta podając w licytacji cenę 1 030 000 zł za parcelę gruntu o powierzchni 1128 m. kw.
3
10:55, 05.11.2020
Atrakcyjny grunt w centrum miejscowości poróżnił sołtysa Parchowa Waldemara Sabisza z wójtem Andrzejem Dołębskim. Chodzi o działkę, na której utworzono niegdyś plac rekreacyjny z miejscem zabaw dla dzieci. Za zgodą radnych gmina postanowiła tę działkę sprzedać. Według nieoficjalnych informacji powstać ma tam market sieci Dino. Nie podoba się to sołtysowi Waldemarowi Sabiszowi. Jego zdaniem market może powstać, ale w innym miejscu - na obrzeżach, a nie w centrum miejscowości. 
1
09:03, 22.10.2020
Jak każdego dnia, wracał z pracy w Urzędzie Gminy Parchowo. Niestety tym razem sąsiad wójta Andrzeja Dołębskiego do domu już nie wrócił. 71-letni Tadeusz P. przewrócił się podczas jazdy quadem i uderzył w płot. Przyczyna wypadku i śmierci to najprawdopodobniej zawał serca. Urząd Gminy oraz wielu mieszkańców Parchowa jest w żałobie, ponieważ zginął człowiek, który był powszechnie lubiany i szanowany.
06:00, 26.09.2020
W związku z przystąpienie Parchowa do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, Programu Wspierania Rodziny i Programu Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie władze gminy zachęcają do do wypełniania ankiet, które pomogą nam zidentyfikować obszary problemowe.
1
10:05, 21.09.2020
W powiecie bytowskim jest nowy działacz sportowy. To były wieloletni prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Listkiewicz. Przeprowadził się z Trójmiasta, gdzie mieszkał w ostatnich latach, a teraz zameldował się w gminie Parchowo, kupując dom nad Jeziorem Mausz we wsi Karłowo. Listkiewicz jest już na emeryturze, ale nie zamierza spocząć, siadając w fotelu z pilotem w ręku i oglądając mecze w telewizji. Nadal aktywnie pracuje, będąc między innymi szefem sędziów w Armenii, a w powiecie bytowskim chciałby rozkręcić nową dyscyplinę sportową. To jest coś podobnego do poczciwej piłki nożnej, ale nieco innego. Nazywa się teqball. Listkiewicz bacznie obserwuje również mecze najniższych lig twierdząc, że najciekawiej jest na meczach klasy A i klasy B. Tam są prawdziwe emocje.
10:33, 12.09.2020
Mieszka w Niemczech, ale chciała wrócić w rodzinne strony i zbudować dom na ziemi, która od dziesiątek lat należała do jej rodziny. To pięknie położony teren w bezpośredniej bliskości Jeziora Mausz w miejscowości Frydrychowo. Katarzyna Karpińska jest zrozpaczona, bo wójt Andrzej Dołębski zdecydował, że po sąsiedzku - obok jej działki - powstać ma kopalnia kruszywa. Nie tylko ona protestuje, bo wokół jest więcej działek letniskowych, a ponadto ona sama ma 20 parceli gruntów, w tym 11 zostało do sprzedania. Budowa żwirowni w oczywisty sposób oznacza znaczny spadek wartości ziemi i brak zainteresowania. Mieszkańcy Parchowskiego Młyna, albowiem tam zameldowani są Karpińscy, zamierzają zrobić wszystko, aby zablokować powstanie kopalni kruszywa.
1
11:54, 06.09.2020
Pod względem krajobrazu przypomina Szwajcarię, bo tereny są malownicze, ale pod względem stanu technicznego drogi wojewódzkiej znajdującej się w Parchowie, bliżej im do wschodniej Ukrainy. Mieszkańcy Parchowa i władze gminy mają serdecznie dość dziurawej jak ser szwajcarski drogi wojewódzkiej. Wójt Andrzej Dołębski rozpoczął starania o jej remont. Szczególnie chodzi mu o odcinek znajdujący się w samym Parchowie, bo dziurawa droga nie dość, że jest niebezpieczna i mało komfortowa, to jeszcze szpeci miejscowość.
09:38, 25.08.2020
Do wójta Parchowa wpłynęła petycja w sprawie podjęcia działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej w miejscu dojścia do kąpieliska nad jeziorem Mausz. Mamy odpowiedź władz.
11:00, 24.08.2020
13 litrów krwi - tyle udało się zebrać w wyniku akcji krwiodawczej zorganizowanej przy Zespole Szkół w Parchowie w miniony weekend. Była to trzecia akcja tego typu, w tym roku. W przedsięwzięciu wzięły udział 33 osób, z czego 30 osobom udało się oddać krew.
15:49, 08.08.2020
Kolejna akcja polskich krwiodawców w regionie! 22 sierpnia do Zespołu Szkół w Parchowie przyjedzie krwiobus. Do akcji może dołączyć każda pełnoletnia i zdrowa osoba, ważąca minimum 50 kg. Przypominamy, że w dniu donacji należy zjeść lekkie śniadanie, a w dobie poprzedzającej oddanie krwi nie należy przyjmować leków i spożywać alkoholu. Niezbędne jest także posiadanie przy sobie dowodu tożsamości.
14:36, 21.07.2020
Zaalarmowani przez turystów dzielnicowi pomogli pływającemu po jeziorze we Frydrychowie łabędziowi. Ptak miał związane żyłką skrzydło z nogą, co utrudniało mu prawidłowe pływanie i uniemożliwiało latanie. Po złapaniu zwierzęcia w siatkę mundurowi rozcięli żyłkę i uwolnili zwierzę z opresji. Łabędź spokojnie odpłynął na środek jeziora.
09:56, 13.07.2020
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów prezydenckich 2020 dla poszczególnych gmin. Wynika z nich, że w Parchowie największym poparciem cieszył się Andrzej Duda, który otrzymał poparcie na poziomie 62,41%.
REKLAMA