Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16:03, 21.10.2021
Wycinka drzew w rezerwacie to tylko pretekst. Tak naprawdę z powodów politycznych wyrzucony z pracy został nadleśniczy Nadleśnictwa Osusznica, Przemysław Gębusia. Tak sprawę przedstawiają pracownicy, zwolennicy odwołanego nadleśniczego, który podobno został zwolniony za wycinkę drzew w rezerwacie “Lisia Kępa” w gminie Bytów. Przedstawiają szereg argumentów świadczących o tym, że to podobno efekt wewnętrznej wojny w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Inspiratorem jest podobno wicewojewoda Mariusz Łuczyk, który “wycina” osoby sprzyjające posłowi ze Słupska, Piotrowi Müllerowi. Nadleśniczy Przemysław Gębusia podobno należał do tej ostatniej frakcji. Natomiast wicewojewoda Łuczyk miał wykorzystać swoje wpływy w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. 
14:33, 21.10.2021
Gmina Lipnica pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie unijne o wartości ponad miliona złotych. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na projekt "Przedszkolaki pełne pasji". W ramach zadania zaplanowane będą dodatkowe zajęcia, jak również przeprowadzone zostaną remonty sal przedszkolnych, szkolenia nauczycieli oraz powstanie sala sensoryczna.
1
23:58, 20.10.2021
Co to jest? Żółte i pływa w rzece? W gminie Lipnica to z pewnością samochód marki audi, który spadł z mostu w okolicach miejscowości Budy. 
1
13:54, 07.10.2021
Zakończyła się procedura naboru na stanowisko podinspektora ds. rozliczeń i gospodarki odpadami. Urząd Gminy Lipnica prowadził nabór na ten wakat w ostatnich tygodniach. Nowym podinspektorem lipnickiego urzędu została Aleksandra Wierzba z miejscowości Borzyszkowy.
3
23:48, 04.10.2021
Po latach oczekiwania gmina Lipnica w końcu doczekała się własnego Posterunku Policji. Mieszkańcy już nie będą musieli dzielić się mundurowymi z gminą Tuchomie, która obsługiwała dotychczas rejon Lipnicy. Na początek zatrudnionych jest 7 policjantów.
5
22:58, 29.09.2021
Sugerowanie dziecku śmierci jako rozwiązania problemów zarzuca Szkole Podstawowej w Lipnicy jeden z rodziców. Zbulwersowała go treść ankiety, którą szkolna pedagog dała uczniom i ich rodzicom. Celem miało być zbadanie stanu psychiki dzieci po izolacji covidowej i miesiącach ograniczeń. Według jednego z rodziców, który przesłał nam treść ankiet, pytania mogą wręcz być podpowiedziami dla słabszych psychicznie dzieci. 
13:44, 28.09.2021
W minioną niedzielę odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zapceniu. Pojazd zastąpi wysłużony ponad 30-letni samochód m-ki STAR. Strażacy nie kryli radości z nowego sprzętu.
12:48, 27.09.2021
W piątek policjanci z Posterunku Policji w Lipnicy oddali krew. Mundurowi zachęcają wszystkich do dzielenia się tym bezcennym darem, jakim jest krew, która ratuje życie i zdrowie ludzkie. Akcja zorganizowana i przeprowadzona została przez Nadleśnictwo Osusznica. Policjanci apelują o oddawanie krwi, ponieważ jest to niezwykle ważne, teraz kiedy w dobie pandemii spadła liczba krwiodawców.
22:13, 20.09.2021
Pochodząca z Brzeźna Szlacheckiego, a mieszkająca obecnie w Chojnicach, Agata Chojnacka, ma nietypowe hobby. Ta młoda nauczycielka za cel obrała sobie pomaganie dzieciom chorym na SMA. Choroba określana tą skróconą nazwą oznacza rdzeniowy zanik mięśni. Chojnacka organizuje na rzecz dzieci chorych na SMA również różnego rodzaju przedsięwzięcia, na przykład kiermasze.
11:27, 20.09.2021
Wójt Gminy Lipnica ogłosiła nabór na na wolne stanowisko podinspektora ds. rozliczeń i gospodarki odpadami. Osoba, która wygra konkurs zostanie zatrudniona w wymiarze 1/2 etatu w Urzędzie Gminy w Lipnicy. Zainteresowani kandydaci swoje oferty mogą składać drogą pocztową lub osobiście w Urzędzie Gminy do 28 września do godz. 15:00.
6
22:06, 09.09.2021
Po latach oczekiwania gmina Lipnica w końcu doczekała się własnego Posterunku Policji. Mieszkańcy już nie będą musieli dzielić się mundurowymi z gminą Tuchomie, która obsługiwała dotychczas rejon Lipnicy. Na początek (od 1 września) zatrudnionych jest 3 policjantów. Wkrótce ma nastąpić oficjalne otwarcie. 
4
22:24, 06.09.2021
Nawet w najpiękniejszej wsi w powiecie bytowskim może dojść do rękoczynów. To właśnie w Kiedrowicach w gminie Lipnica na festynie, podczas którego wszyscy chcieli świętować zdobycie tytułu najpiękniejszej wsi w powiecie bytowskim, doszło do brutalnego pobicia. Ucierpiał jeden z gospodarzy, a napastnikiem był również mieszkaniec Kiedrowic, na co dzień pracujący za granicą. Sprawa do dziś nie została zgłoszona policji, ale poszkodowany mężczyzna zamierza to uczynić. Odwiedziliśmy go w jego domu, aby dowiedzieć się co wydarzyło się na początku lipca, podczas zabawy tanecznej. 
13:59, 24.08.2021
Wójt Gminy Lipnica poinformował, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne i rozpoczęto procedurę udział społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowej żwirowni w Lipnicy. Chodzi o złoża kruszywa "Gliśno 3" znajdujące się na granicy sołectwa Borzyszkowy i Gliśno Wielkie. Wnioskodawcą jest pełnomocnik firmy Lafarge Kruszywa i Beton. Firma z powodzeniem działa w naszym regionie już od dłuższego czasu.
15:11, 14.08.2021
Nie trzeba jechać do Mrągowa, aby pobawić się na pikniku country. Podobną imprezę 21 sierpnia organizuje Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy. Będzie to też okazja do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Organizacja pikniku jest możliwa dzięki rządowym funduszom, przeznaczonym na promocję szczepień i na organizowanie takich punktów w ramach imprez plenerowych. 
11:32, 11.08.2021
Już w najbliższą sobotę odbędzie się II Borowski Rajd Rowerowy. Impreza organizowana jest Przez Koło Gospodyń Wiejskich "Borowianki" i OSP Borowy Młyn. W trakcie imprezy będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Jak będzie przebiegała trasa rajdu?
REKLAMA