Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:38, 09.05.2022
W miniony weekend Ochotnicza Straż Pożarna w Borowym Młynie obchodziło jubileusz 90-lecia istnienia. W uroczystościach uczestniczyli strażacy, samorządowcy oraz lokalni mieszkańcy. Podczas wydarzenia wręczono wydarzenia i podziękowania oraz uczczono chwilą ciszy druhów, których nie ma już wśród nas.
15:10, 21.04.2022
W ostatnich dniach zakończył się remont kładki w Borowym Młynie przy ulicy Leśnej. Mieszkańcy sołectwa od dawna skarżyli się na zły stan techniczny mostu. Teraz dzięki zaangażowaniu gminy Lipnica powstała nowa, bezpieczna drewniana kładka. 
09:56, 08.04.2022
Gmina Lipnica rozpisała przetarg na rozbudowę gminnej sieci wodociągowej oraz modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Borzyszkowach. Zadanie to jest dotowane ze środków pochodzących z Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina na ten cel uzyskała blisko 4,3 mln zł dofinansowania. 
14:39, 04.04.2022
Przy ul. Leśnej w Lipnicy powstaje Biedronka. Jest to kolejny punkt tej znanej sieci w naszym powiecie. Portugalski dyskont chce w ten sposób konkurować o klientów z małych miejscowości ze stale rozwijającą się polską siecią sklepów Dino. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia Biedronki w Lipnicy?
15:38, 17.03.2022
Gmina Lipnica jest gotowa na odbiór i utylizację odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, a także opakowań po nawozach i typu Big Bag. W ostatnim czasie wyłoniła przedsiębiorstwo, które będzie odpowiedzialne za ten proces. Jest to firma Handel Piotra Wrycza z Tczewa. Start programu jest jednak uzależniony od podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA
12:58, 10.03.2022
Sprawa budowy stacji bazowych telefonii komórkowej w miejscowościach Łąkie i Borowy Młyn wraca jak bumerang. Sprawa ta poruszyła lokalną społeczność - sprzeciwiali się jej zarówno mieszkańcy, jak i rada sołecka. Urząd Gminy nie widzi przeszkód w budowie masztów, jednak przychyla się do protestów, gdyż nie chce realizować inwestycji wbrew woli mieszkańców. Inwestor nie odpuszcza i składa kolejne odwołania. 
12:42, 10.03.2022
Gminy wyczekują na wyniki kolejnego doboru wniosków do Polskiego Ładu. Tym razem większość samorządów mogła złożyć aż 5 projektów, gdyż oprócz podstawowych trzech, gminy w których funkcjonowały PGR-y mogą złożyć dodatkowe dwa zadania. Jakie wnioski złożył Urząd Gminy w Lipnicy?
4
12:38, 02.03.2022
Wójt Lipnicy poinformował o zakończonym naborze na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy. Na podstawie złożonych kandydatur i przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych - komisja rekrutacyjna podjęła decyzję. Wspomniane stanowisko obejmie  Katarzyna Wirkus - aktualna kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parchowie. 
12:55, 23.02.2022
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Wójt Lipnicy ogłosił konkurs na wolne stanowisko pracy - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy. Dotychczas Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lipnicy kierowała Bożena Baumgart, która podjęła decyzje o przejściu na emeryturę. Teraz gmina ogłosiła wyniki pierwszego etapu rekrutacji.
15:33, 21.02.2022
Urząd Gminy w Lipnicy rozpisał przetarg na dostawę busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Część środków na zakup pojazdu gmina pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Poprzedni bus zakupiony blisko dekadę tematu jest już wysłużony. 
REKLAMA
1
13:55, 08.02.2022
Wójt Lipnicy ogłosił konkurs na wolne stanowisko pracy - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy. Nowy kierownik będzie odpowiedzialny m.in. za organizację pracy placówki na poszczególnych stanowiskach pracy, a także będzie nadzorował merytorycznie pracę pracowników. Dlaczego urzędująca kierownik zrezygnowała?
11:58, 25.01.2022
Wójt Lipnicy zarządził konsultacje społeczne w sprawie zmiany rodzaju miejscowości - Dolne Ostrowite, Głodowo, Holandia, Karcz, Prądzona Wybudowanie, Pupkowo, Smolne, Szpręgelówka, Trzebielsk, Warszawa, Wygoda, Zgnity Most. Chodzi o zakwalifikowanie tych miejscowości, jako przysiółek.
13:33, 11.01.2022
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zapceniu w gminie Lipnica otrzymała kolejny, duży “zastrzyk gotówki”. Z budżetu gminy przeznaczono na nią kolejne 60 tys. zł, co zainteresowało radnego Bogdana Rymona-Lipińskiego. 
4
12:10, 10.01.2022
Wójt Gminy Lipnica poszukuje podmiotu, który wykona audyt wewnętrzny w jednostce samorządu terytorialnego. Nie wiadomo jeszcze, czego będzie on dotyczył, jednak udało nam się dowiedzieć, że ma to związek z przekroczeniem w ubiegłym roku kwoty dochodów i przychodów powyżej 40 milionów złotych.
4
19:07, 03.01.2022
Początkowo, według propozycji szefa Rady Gminy Lipnica, Wojciecha Megiera, wójt Andrzej Lemańczyk miał otrzymać najwyższą, możliwą pensję w wysokości 20 tys. zł brutto. Uchwała w tej sprawie została zdjęta i wróciła na sesji w grudniu. Ostatecznie pensja wójta będzie mniejsza. 
REKLAMA
REKLAMA