Zamknij
REKLAMA

Pracujesz za granicą? Powrotu nie będzie. AKTUALIZACJA

11:47, 25.03.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Wiele osób nie wierzy w informację o dodatkowych utrudnieniach dla Polaków pracujących za granicą. My po raz kolejny potwierdziliśmy w bezpośredniej rozmowie z przedstawicielem rządu - z całą pewnością będą utrudnienia dla Polaków pracujących za granicą! Będą musieli wybrać - albo zostają za granicą, albo wracają do Polski.

Jeśli pracownik będzie chciał zostać np. w Niemczech, to decyzja będzie należała do niego. Jeśli pracodawca zapewni mu nocleg to może tam zostać. Możliwości powrotu do Polski przez jakiś czas nie będzie - potwierdza przedstawiciel rządu.

Pierwszą decyzją ogłoszoną dziś, a obowiązującą od piątku 27.03., było ograniczenie tzw. małego ruchu granicznego. To jednak dopiero początek.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek, godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP - napisano w komunikacie.

To jednak nie wszystko. W dalszych krokach ograniczony ma być przepływ wszystkich osób pracujących za granicą, bo podobno łamiąc zasady kwarantanny stanowią zagrożenie dla wszystkich obywateli.

Nie chcemy się spotkać z Włochami w finale, więc trzeba podejmować zdecydowane działania - mówi nasz informator, przedstawiciel rządu. - To jest stan wyjątkowy, stan epidemii. Po co byłyby te obostrzenia gdyby można było się przemieszczać z Polski do Niemiec albo z Niemiec do Polski? Trzeba będzie wybrać czy zostajemy w Polsce, czy za granicą? Trzeba iść szeroką falą, bo tu chodzi o naszą przyszłość, o życie naszych rodzin, naszych obywateli. Do tej pory wiele osób lekceważyło zasady kwarantanny. Nawet wysokie kary nie były wystarczającym straszakiem.

Dotychczas do pracy za granicą można było wracać po odbyciu 14-dniowej kwarantanny. Zmiana polega na zaostrzeniu przepisów i postawieniu ludzi przed wyborem - albo praca za granicą, albo pobyt w Polsce. Na razie nie wiadomo na jak długi czas nowe regulacje zostaną wprowadzone. Oficjalnie ujawnione ma być to w piątek 27.03.

Przygotowywane są komunikaty i wszystkie szczegóły nowych rozporządzeń - usłyszeliśmy od naszego informatora w polskim rządzie.    

TAK PISALIŚMY WCZEŚNIEJ:

[ZT]2076[/ZT]

[ALERT]1585133310811[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GoscGosc

0 0

Do tej pory czekam.na Wasze wyjasnienie w tej fenomenalnej sprawie..Tylko tak zasciankowy portal mógł napisać takie bzdury 22:19, 30.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone