Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:14, 20.10.2021
Od najbliższego piątku przez najbliższe dwa tygodnie będą odbywały się prace remontowe w związku z realizacją pierwszego etapu inwestycji pn. "Remont drogi gminnej na odcinku Kłączno-Dzierżążnik". W związku z powyższym przedmiotowa droga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.
12:04, 08.10.2021
Wójt Studzienic wszczął postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia dotyczącego Uruchomienia linii technologicznej do zbierania i przetwarzania odpadów budowlanych w Sominach. Ze wstępnych informacji wynika, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku ma wątpliwości co do tej inwestycji. Prosi o uzupełnienie dokumentacji.
05:33, 04.10.2021
Po modernizacji Hydroforni w Studzienicach i wyposażeniu jej w nowoczesną technologię uzdatniania i filtracji wody pitnej, gmina postanowiła doposażyć stacje uzdatniania wody w Studzienicach, Ugoszczy i Półcznie w panele fotowoltaiczne. Za sprawą odnawialnych źródeł energii, obiekty te będą samowystarczalne energetycznie i ekonomicznie, co korzystnie wpłynie na ekologię, ale również na oszczędność środków publicznych wydatkowanych na opłaty za energię elektryczną.
00:03, 29.09.2021
Jak informuje Gmina Studzienice - nowy fotoradar w Półcznie zdał egzamin. Niepokojące są jednak wyniki, które Główny Inspektorat Transportu Drogowego przekazał w ostatnim czasie. Okazuje się, że według stanu na dzień 24.09.2021 r. przez okres letni, urządzenie zarejestrowało 694 naruszenia.
10:36, 22.09.2021
W minioną sobotę w Sali Centrum Kultury i Biblioteki w Ugoszczy odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP. W zjeździe uczestniczyło 22 delegatów z wszystkich jednostek OSP Gminy Studzienice, Członkowie Komisji Rewizyjnej i obecnego Zarządu Oddziału Gminnego. Podczas spotkania podsumowana została miniona kadencja, wybrane zostały nowe władze oraz przyznano odznaki.
14:32, 16.09.2021
Przeszło ćwierć tony suszu tytoniowego i 30 kilogramów gotowej krajanki o łącznej wartości 163 tys. zł przechwycili we wtorek w powiecie bytowskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło na terenie gminy Studzienice.
12:38, 10.09.2021
Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Urząd gminy w Studzienicach rozpisał przetarg na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Przewóz w celu dojazdu do gruntów rolnych. Teraz Wójt Studzienic - Bogdan Ryś - podjął decyzje o unieważnieniu przetargu. Skąd taka decyzja?
12:10, 26.08.2021
Urząd gminy w Studzienicach rozpisał przetarg na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Przewóz w celu dojazdu do gruntów rolnych. Inwestycja, podobnie jak inne zadania tego typu w powiecie bytowskim będzie dotowana w ramach h w ramach projektu ?Funduszu Ochrony Gruntów".
03:45, 23.08.2021
W miniony weekend odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ugoszczy. Strażakom przekazano także nowy wóz bojowy. Nowy samochód udało się kupić dzięki dotacji pozyskanej od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Resztę środków udało się pozyskać dzięki wsparciu finansowemu instytucji rządowych, gminy Studzienice, przedsiębiorców i starostwa.
14:07, 17.08.2021
Zakończyła się rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ugoszczy. Teraz strażacy zapraszają wszystkich sympatyków i miłośników pożarnictwa na uroczyste otwarcie rozbudowanej strażnicy wraz z oficjalnym przekazaniem wozu bojowego dla OSP Ugoszcz.
14:27, 28.07.2021
Choć nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi funkcjonuje już od kilku lat, to niestety wciąż zdarzają się liczne sytuacje nieprzestrzegania segregacji. To z kolei może wpłynąć na wzrost stawek odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie. Władze Studzienic zapowiedziały kontrole segregacji odpadów.
1
23:27, 16.07.2021
Chociaż minęło kilkadziesiąt lat, a właściwie prawie wiek, niektórzy nie zapomnieli o bohaterskim wyczynie pewnego strażaka ze Studzienic. Rzucił się ratować podpalony katolicki kościół. Zginął w nim i został pochowany na cmentarzu w Studzienicach, a już niebawem w miejscu, gdzie kiedyś stał kościół, odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. To inicjatywa rodowitego mieszkańca Studzienic, Stanisława Rzepińskiego. 
4
13:38, 09.07.2021
Zgodnie z polskim prawem przedstawiciele samorządu terytorialnego raz w roku zobowiązani są do składania oświadczeń majątkowych, które zawierają szczegółowe informacje na temat składników ich majątków. Opinia publiczna wówczas ma szansę, aby dowiedzieć się jakimi nieruchomościami, oszczędnościami czy akcjami zarządzona prywatnie wójt, sekretarz czy skarbnik. Jak kształtują się majątki władz Studzienic?
1
12:58, 11.06.2021
Na stadionie w Studzienicach pojawiły się dwie nowe bramki główne i jedna treningowa przenośna bramka pełnowymiarowa. Sprzęt jest w pełni profesjonalny i atestowany. Inwestycja została sfinansowana przez Sołectwo i Gminę Studzienicę. 
12:43, 07.06.2021
Gmina Studzienice ogłosiła rekrutację uzupełniającą do Żłobka Gminnego w Studzienicach. Pozostały tylko 4 wolne miejsca. W rekrutacji udział mogą wziąć osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem w wieku żłobkowym (głównie od 20 tygodnia do 3 lat), mieszkające i/lub pracujące na terenie gminy Studzienice, a także osoby bez pracy.
REKLAMA