Zamknij
REKLAMA

Ponad 50 % dorosłych mieszkańców Pomorskiego zaszczepionych. Ile w naszym powiecie?

18:14, 13.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W województwie pomorskiej już co drugi dorosły mieszkaniec został zaszczepiony co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19. Pomorskie,  pod względem wykonanych szczepień przeciw Covid-19 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, zajmuje pierwsze miejsce w Polsce.  Od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień wykonano w Polsce  - 14 274 291 iniekcji, a w Pomorskiem – 952 904. 

Na każde 10 tysięcy mieszkańców naszego województwa - 4 061 przyjęło minimum jedną dawkę szczepionki. A to daje nam pierwsze miejsce pod względem wykonanych szczepień w stosunku do liczby ludności. Co ważne, osoby zaszczepione stanowią 50,6 procent dorosłej populacji Pomorskiego. Zatem, w naszym województwie ponad połowa osób uprawnionych jest już po co najmniej, pierwszym szczepieniu - tłumaczą urzędnicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W powiecie bytowskim co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało ponad 20 tysięcy osób. Oznacza to, że ponad 35% dorosłych zostało już zaszczepionych. W pełni zaszczepione jest już blisko 10 tysięcy osób. W naszym powiecie dziennie wykonuje się ponad 500 szczepień, a dynamika ta będzie wzrastać. Dopiero w poniedziałek otwarty został Powszechny Punkt Szczepień w Bytowie. Jesteście już zaszczepieni?

[ZT]4044[/ZT]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%